BLOGI | Meistrite Liiga: Real pääses kodus Brügge vastu kaotusest, Bayern tagus mullusele finalistile 7 väravat!

(29)
Emmanuel Bonaventure lõi värava
Emmanuel Bonaventure lõi väravaFoto: PIERRE-PHILIPPE MARCOU, AFP/Scanpix

Jalgpalli UEFA Meistrite Liiga hooaeg sai teisipäeval jätku, kui alagruppides A kuni D mängiti teise vooru kohtumised. Keskses mängus purustas Müncheni Bayern võõrsil mulluse finalisti Tottenham Hotspuri lausa 7:2.

Tottenham alustas küll aktiivsemalt ja pääses 12. minutil Heung-Min Soni väravast juhtima, ent sakslased said poolajavileks 2:1 edu ja lõid teisel mängupoolel veel viis väravat. Serge Gnabry tegi teisel poolajal skoori lausa neljal korral (!), kaks väravat lisas Robert Lewandowski ja ühe Joshua Kimmich.

Avavoorus Paris Saint-Germainilt 0:3 tappa saanud Madridi Real oli kaotuse äärel ka Brügge vastu, kuid suutis teise poolajaga 0:2 kaotusseisu tagasi mängida ja pääses koduväljakul 2:2 viigiga. A-alagrupis täiseduga jätkav PSG alistas samal ajal võõrsil Galatasaray Mauro Icardi väravast 1:0.

C-grupis sai teise võidu Inglise meister Manchester City, alistades külla sõitnud Zagrebi Dinamo 2:0.

D-alagrupis võtsid favoriidid oma - Torino Juventus võitis kodus Leverkuseni Bayeri 3:0, Madridi Atletico alistas võõrsil Moskva Lokomotivi 2:0.

MEISTRITE LIIGA ALAGRUPITURNIIR (01.10)
KÕIK! Bayern purustas Tottenhami 7:2, PSG alistas Galarasatary 1:0, Manchester City Zagrebi Dinamo 2:0 (teine värav 90. minutil Phil Fodenilt), Juventus Leverkuseni Bayeri 3:0, Madridi Atletico Moskva Lokomotivi 2:0 ja Crvena Zvezda Olympiakose 3:1.
Crvena Zvezda suudab lõpuminutitel vähemuses mängiva Olympiacose alistada. Vahetusmees Nemanja Milunovic tegi 87. minutil seisuks 2:1 ja Richmond Boakye 90. minutil 3:1. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1179135022101606402
Juventus 3 Bayer 0. Cristiano Ronaldo kindlustab 88. minutil Itaalia meistrile võidu.
Ja juba minut hiljem on seis 7:2 Bayernile! Serge Gnabry lööb oma neljanda värava täna ja seda kõike pisut enam kui poole tunni ees.
6:2 Bayernile! Robert Lewandowski häbistab veelkord Tottenhami.
Serge Gnabry vormistab kübaratriki ning Bayern juhib Londonis Tottenhami vastu juba 5:2.
ManCity boss Joseph Guardiola sai kohtunikega õiendamise eest hoiatuse.
Milos Vulic lööb Crvena Zvezda 1:1 viigivärava Olympiacose vastu. Mõned minutid varem oli Kreeka klubi jäänud vähemusse, kui teise kollase kaardi sai Yassine Benzia.
Manchester City saab ka lõpuks oma tahtmise - vahetusest sekkunud Raheem Sterling viib Inglise meistermeeskonna Zagrebi Dinamo vastu 1:0 ette.
Federico Bernardeschi kindlustab Juventuse edunumbreid, lüües Leverkuseni Bayeri vastu 2:0.
Harry Kane lööb penaltist ühe tagasi. Tottenham 2 Bayern 4.
Lokomotiv - Atletico 0:2. Thomas Teye Partey kasvatab hispaanlaste eduseisu.
Serge Gnabry lööb kaheminutilise vahega teise värava ja teeb 55. minutil Bayerni eduseisuks juba 4:1!
Tottenham - Bayern 1:3. Serge Gnabry kasvatab Saksamaa tippklubi eduseisu.
Mauro Icardi viib PSG Galatasaray vastu 1:0 ette.
Atletico asub teise poolaja alguses Lokomotivi vastu 1:0 juhtima. Värav Joao Felixilt.
Robert Lewandowski lööb Bayerni 2:1 ette.
Avapoolajad lõppenud: Manchester City 0:0 Dinamo Zagreb, Galatasaray 0:0 PSG, Juventus 1:0 Bayer, Lokomotiv 0:0 Atletico, Crvena Zvezda 0:1 Olympiacos.
Bayernile ohtlik karistuslöök - Lewandowski lööb mööda.
Bayern on viimastel minutitel kõvasti surunud, kuid Spursi kaitse peab vastu.
Väravad on veel löömata mängudes Galatasaray - PSG, Manchester City - Zagrebi Dinamo ja Lokomotiv - Atletico.
Crvena Zvezda 0 Olympiacos 1. Külalised viib juhtima Rúben Semedo 37. minuti värav.
Bayerni ründeäss Robert Lewandowski, kes oli Jan Vertongheni kõva surve all, lõi peaga üle värava.
Son kõmmutas küljevõrku. Tottenham on pakkunud muljetavaldavad esimesed pool tundi.
Harry Kane lööb ohtlikust kohast karistuslöögi selgelt üle värava.
Neuer päästab Bayerni - 25. minutil sai Tanguy Ndombele karistusala keskele täpse söödu ja kõmmutas peale, kuid liiga väravavahi lähedale.
Sergio Agüerol oli hea võimalus, kuid Manchester City jätab Zagrebi Dinamo vastu skoori avamata.
Kane saab suurepärase söödu ette, mängib Neuerist mööda ja saadab palli tühja värava suunas, ent Bayerni kaitsja saab viimasel hetkel jala vahele.
Juventus 1 Bayer 0. Gonzalo Higuain viib 17. minutil itaallased ette.
1:1 - Bayern viigistab 15. minutil Kimmichi väravast. Täpne löök karistusala joonelt tagumisse nurka!
Son Heung-min viib 11. minutil Tottenhami 1:0 juhtima - korealane sai karistusalas palli ja saatis selle ühe puutega tagumisse nurka. Neuer sai vaid näpu otsad vahele. Hästi alustanud Tottenham sai teenitud tasu.
Tottenhami äärekaitsja Serge Aurier üritab David Alabast üle hüpata, kuid maandub kahe jalaga vastase peal. Kohtunik leidis, et see polnud tahtlik.
Manuel Neuer peab avaminutitel tegema suurepärase tõrje, et Son Heung-min Tottenhami juhtima ei viiks.
Hilisõhtused mängud on alanud!
KÕIK! Real ei suuda Brügget võita, kuid pääses vähemalt kaotusest. Ramose ja Casemiro teise poolaja väravad tõid nad 0:2 kaotusseisust 2:2 viigini. Realil on kahe vooru järel tabelis 1 punkt, mis ei anna enamat viimasest kohast...
Šahtar lööb lisaminutitel võiduvärava 2:1 - autoriks Manor Solomon! Ülioluline võit võõrsilt Atalanta vastu.
Atalanta ja Šahtari mäng on tüürimas samuti viigisadamasse - seis hetkel 1:1.
Casemiro viigistab, suunates Toni Kroosi karistuslöögi järel palli peaga võrku - 2:2! Vahetult enne viigiväravat sai Ruud Vormer teise kollase ja jättis Brügge vähemusse.
Realil on jäänud 5 minutit (+lisaminutid) armuaega, et kaotusest pääseda.
Real teeb 67. minutil viimase vahetuse: Vinícius Júnior tuleb Lucas Vázquezi asemele.
Hazardi löök vuhiseb mööda. Real jätkab surumist ja viigivärava jahtimist.
Ramos lööb 56. minutil ühe värava tagasi! Real 1 Brügge 2. Hispaanlaste kapten suunas paremalt äärelt tulnud tsenderduse järel palli võrku.
Areola teeb 54. minutil hea tõrje, võttes üks-ühe vastu rünnaku ära! Brügge pole kahe väravaga rahuldunud...
Real alustab teravalt ning Hazardil tekib kohe võimalus, ent endine Liverpooli puurilukk Simon Mignolet teeb hea tõrje.
Real on teinud teise poolaja eel kaks vahetust: Marcelo tuleb Nacho asemele ning väravasuul asendab Alphonse Areola Thibaut Courtois`i.
Avapoolajad on lõppenud: Real - Brügge 0:2, Atalanta - Šahtar 1:1.
Atalanta - Šahtar 1:1. Junior Moraes viigistab külaliste poolel avapoolaja lõpuminutitel.
Brügge lööb võõrsil Reali vastu 2:0! 21-aastane Nigeeria koondise ründaja Bonaventure lööb 39. minutil enda teise kolli! Taas võib Reali kaitseliinis värava peamise süüdlasena välja tuua kapteni Ramose.
Tottenham Hotspuri staadioni lähistel möllab äike. Juba pooleteise tunni pärast peaks seal kohtuma Tottenham ja Müncheni Bayern.
Atalanta - Šahtar 1:0. Itaallased saavad oma tahtmise - Duvan Zapata avab 28. minutil skoori.
Hazard, kes jahib Realis endiselt oma esimest väravat või resultatiivset söötu, mängis Kroosi hästi löögile, ent sakslase võimas pealelöök läheb napilt mööda.
Atalanta teenis 16. minutil Šahtari vastu penalti, kuid Josip Ilicic ei suutnud 11 meetri karistuslööki realiseerida. Šahtari puurivaht Andrii Piatov tõi palli alanurgast ära.
Brügge pääseb 10. minutil Bonaventure värava järel Reali vastu 1:0 juhtima! VAR vaatas olukorra üle, sest oli suluseisu kahtlus, kuid värav jääb püsima. Reali kaitse jättis Brügge mehe oma karistusalas täiesti vabaks ning kuigi Bonaventure sisuliselt komistas ega saanud pallile õigesti pihta, suutis ta nahkkera ikkagi võrku saata.