BLOGI | Meistrite liiga: Real ja PSG tegid tulise viigi, Mourinho kodudebüüt tõi Tottenhamile 4:2 võidu

(15)
Kylian Mbappe  võitluses Reali mängijatega
Kylian Mbappe võitluses Reali mängijategaFoto: SUSANA VERA, Reuters/Scanpix

UEFA jalgpalli Meistrite liigas peetakse teisipäeval ja kolmapäeval alagrupiturniiri eelviimase ehk viienda mänguvooru kohtumised. Tänases keskses mängus tegid Madridi Real ja PSG Hispaanias 2:2 viigi.

Reali väravad lõi prantslane Karim Benzema 17. ja 79. minutil. PSG suutis seejärel kahe väravaga vastata kõigest nelja minuti jooksul - esmalt jõudis sihile Kylian Mbappe ja seejärel Pablo Sarabia.
Kuna teises sama alagrupi kohtumises tegid Galatasaray ja Brügge 1:1 viigi, on nüüd ka Realil edasipääs tagatud.

Standings provided by Sofascore LiveScore

B-grupis suutis edasipääsu kindlustada Jose Mourinho juhendatav Tottenham Hotspur, kes alistas Londonis 0:2 kaotusseisust Piraeuse Olympiakose 4:2. Kahel korral jõudis sihile Harry Kane.

Müncheni Bayern võitis samal ajal võõrsil Belgradi Crvena zvezdat koguni 6:0. Robert Lewandowski lõi lausa neli väravat.

C-grupis piirdus Inglismaa meister Manchester City kodus Donetski Šahtari vastu 1:1 viigiga, kuid sellest piisas, et edasipääs tagada. Itaallaste Atalanta alistas Zagrebi Dinamo 2:0 ja säilitas edasipääsulootuse.

D-grupis võitis Torino Juventus Paulo Dybala ilusast karistuslöögist Madridi Atletico 1:0 ja kindlustas grupis esikoha. Leverkuseni Bayer alistas Moskvas kohaliku Lokomotivi 2:0 ja säilitas lootuse 16 parema hulka jõudmiseks.

Meistrite liiga õhtu
Kõik! Real viigistas PSG-ga 2:2, Tottenham alistas Olympiakose 4:2, Juventus Atletico 1:0. Manchester City piirdus kodus Šahtari vastu 1:1 viigiga, Bayern purustas võõrsil Crvena Zvezda 6:0 ja Atalanta võitis Zagrebi Dinamot 2:0.
Kisub piinlikuks: Corentin Tolisso viib Bayerni võõrsil Crvena Zvezda vastu juba 6:0 ette. Saksamaa tippklubi on viie vooruga löönud 21 väravat.
Pablo Sarabia seab 83. minutil iluväravaga - ühe puutega ristnurka -  jalule viigi: Real 2, PSG 2!
Kulub vaid kaks minutit ja PSG ründetäht Kylian Mbappé teeb skooriks 1:2.
79. minutil lööb Karim Benzema PSG võrku teise palli, viies Madridi Reali 2:0 ette.
Juba 4:2! Harry Kane lööb oma teise ja Tottenhami neljanda värava.
Valus löök Realile - Eden Hazard lahkub 68. minutil vigastuse tõttu, mille põhjustas tema koondisekaaslane Thomas Meunier. Platsile saab Gareth Bale.
Tottenham lööb kolmanda värava järjest ja asub Olympiakose vastu 3:2 juhtima. Seekord tegi skoori paremkaitsja Serge Aurier.
Lewandowski lööb juba neljanda värava! Bayern juhib 5:0.
Manchester City - Donetski Šahtar 1:1. Vahetusest sekkunud Manor Solomon viigistas.
Lewandowski vormistab 64. minutil kübaratriki - Bayern 4, Crvena Zvezda 0.
Mourinhol on põhjust rõõmustada - hetkeseisuga tagab tema esimene kodumäng Tottenhamile Meistrite liigas edasipääsu. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1199438576376860673
Müncheni Bayern jätkab hävitustööd - Robert Lewandowski lööb Belgradis Crvena Zvezda vastu juba 3:0.
Mourinho teeb 61. minutil teise vahetuse: Lucas Moura lahkub, Moussa Sissoko sisse.
Manchester City avab Donetski Šahtari vastu skoori, autoriks Ilkay Gündogan. 1:0.
Robert Lewandowski saab oma värava ikka löödud - 53. minutil realiseerib ta penalti, viies Müncheni Bayerni Crvena Zvezda vastu 2:0 ette. Karistuslöök anti Milos Degeneki käega mängu eest.
Atalanta kasvatab Zagrebi Dinamo vastu edunumbrid 2:0-le, värav teise poolaja alguses Alejandro Gomezilt.
Harry Kane viigistab 50. minutil - Totteham - Olympiakos 2:2. See tulemus tagaks inglastele edasipääsu ja kustutaks kreeklaste lootuse.
Juventus - Atletico 1:0. Paulo Dybala tegi skoori 45. minutil, realiseerides ilusa karistuslöögi. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1199435017392476163
VAR otsustas, et PSG ei saa penaltit ja Courtois punast! Täielik segadus.
Tottenham lööb avapoolaja esimesel üleminutil ühe värava tagasi Dele Alli esituses. Tottenham - Olympiakos 1:2.
Thibault Courtois saab 43. minutil punase kaardi! Real jääb vähemusse. Paris Saint Germainile penalti!
EI! VAR tühistab värava - Crvena Zvezda - Bayern 0:1.
Crvena Zvezda - Bayern 0:2. Kes muu kui Robert Lewandowski.
Juventus - Atletico ja Manchester City - Šahtar mängudes on veel väravad löömata.
Mourinho vahetab juba 28. minutil - Christian Eriksen asendab Dierit.
Atalanta - Zagrebi Dinamo 1:0. Penalti realiseeris Luis Muriel.
Naljahambad on hoos: Vahetus Tottenhamis - võluv Mourinho asendati pahura Mourinhoga. https://twitter.com/JohnBennettBBC/status/1199422910202548224
Hetkeseisuga on Tottenhamil teisena 7 ja Olympiakosel kolmandana 4 punkti (avamäng Kreekas 2.2), kuid viimases voorus mängib Tottenham võõrsil Bayerniga (15p), samas kui Olympiakos võõrustab Crvena Zvezdat (3).
Mourinho ja Tottenham on hädas - Olympiakos lööb 2:0! Värava autoriks Ruben Semedo.
Real - PSG 1:0. 17. minutil avab skoori Karim Benzema, kes on esimesena pallil jaol pärast seda, kui Isco lõi posti.
Bayern on asunud Leon Goretzka väravast 1:0 juhtima Crvena Zvezda vastu.
Olympiakos alustab Londonis maruliselt ja 6. minutil jõutakse Youssef El-Arabi väravast ka sihile! Tottenham - Olympiakos 0:1.
Ja nüüd algavad õhtused maiuspalad: sealhulgas Real - PSG ja Juventus - Atletico. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1199417214195183616
Galatasaray ja Brügge tegid 1:1 viigi ning see tähendab, et ka Madridi Real on A-alagrupis juba edasipääsu taganud. 7 punkti kogunud Real võõrustab täna PSG-d, kes on 12 silmaga liider.
Charles De Ketelaere viigistab 90. minutil: Galatasaray - Brügge 1:1.
Sakslaste Leverkuseni Bayer võitis Moskvas kohaliku Lokomotivi 2:0 ja säilitas edasipääsulootuse. Enne Juventuse - Atletico mängu on Juventusel 10, Atleticol 7, Bayeril 6 ja Lokomotivil 3 punkti.
Tottenham Hotspur: Gazzaniga, Aurier, Alderweireld, Sanchez, Rose, Dier, Winks, Lucas Moura, Alli, Son, Kane. Olympiakos: Jose Sa, Elabdellaoui, Semedo, Meriah, Tsimikas, Camara, Guilherme, Bouchalakis, Daniel Podence, El Arabi, Giorgos Masouras.
Jose Mourinho on teinud võrreldes 3:2 võidumänguga West Ham Unitedi vastu vaid ühe vahetuse, mis on ka sunnitud, sest vigastatud Ben Daviest asendab Danny Rose.
Ja siin PSG algkoosseis: Navas, Meunier, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat, Gueye, Marquinhos, Verratti, Di Maria, Icardi, Mbappe. Varumehed: Cavani, Neymar, Sergio Rico, Sarabia, Diallo, Draxler, Dagba.
Kui uskuda Hispaania meediat, on selle aasta Ballon d'Ori võitja juba selgunud. https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/euroliigad/hispaania-meedia-tanavuse-ballon-dori-voidab-lionel-messi?id=88188943
Sven Bender viib Leverkuseni 54. minutil Lokomotivi vastu 2:0 ette.
Kaks varasemat mängu on juba käimas: Galatasaray juhib koduväljakul Adem Buyuki väravast Brügge vastu 1:0, Leverkuseni Bayer on võõrsil Moskva Lokomotivi vastu ees 1:0. Omavärava on löönud Rifat Zhemaletdinov.