BLOGI | Meistrite liiga: Manchester United kindlustas viimase minuti väravast edasipääsu, Madridi Real alistas võõrsil Roma

(26)
Manchester Unitedi mängijad väravat tähistamasOli Scarff, AFP / Scanpix

Täna õhtul tehti jalgpalli UEFA Meistrite liigas algust alagrupiturniiri eelviimase vooru mängudega. Edasipääsu kaheksandikfinaali kindlustasid seitse meeskonda.

Esimesena kindlustas edasipääsu Amsterdami Ajax, kes alistas võõrsil Dusan Tadici kahe värava toel 2:0 Ateena AEK-i. E-alagrupi teises kohtumises purustas Müncheni Bayern kodus 5:1 Benfica ning edenes samuti kaheksandikfinaali. Võitjate eest said kaks tabamust kirja Arjen Robben ja Robert Lewandowski, ühe värava lisas Franck Ribery. Benfica auvärava eest hoolitses Gedson Fernandes.

Väärtusliku võidu sai kirja Madridi Real. AS Roma oli esimesel poolajal valitseva Meistrite Liiga võitja vastu selgelt teravam pool ning meeskonnal oli mitmeid võimalusi värava löömiseks, ent poolajale mindi 0:0 viigiseisul.

Madridi Reali viis teise poolaja alguses juhtima Gareth Bale, kes kasutas oskuslikut ära Roma kaitsjate eksimuse. 2:0 lõppseisu vormistas Lucas. Kuna samas alagrupis kaotas Moskva CSKA 1:2 Tšehhi meeskonnale Viktoria Plzen, olid nii AS Roma kui Madridi Real enne omavahelise kohtumise algust edasipääsu 16 parima hulka kindlustanud.

F-alagrupis läksid liidrite heitluses vastamisi Lyon ja Manchester City. Kodumeeskond Lyon asus kahel korral kohtumist juhtima, kui mõlemad väravad lõi Maxwel Cornet. Raheem Sterlingu ja Sergio Agüero väravad päästsid CItyle 2:2 viigi. Viik kindlustas ühtlasi City jaoks edasipääsu alagrupist.

Ka H-alagrupis on mõlemad edasipääsejad selgunud. Torino Juventus alistas Mario Mandžukici väravast 1:0 Valencia ja on 12 punktiga grupi liider. Manchester United oli hädas Young Boysi vastu, kuid Marouane Fellaini 91. minuti värav tõi neile samuti 1:0 võidu, mis kindlustas nende teist kohta.

ENNE KOHTUMISI:

Täna on kahes alagrupis vastamisi liidrid - F-grupis võõrustab Lyon Inglismaa liiga liidrit Manchester Cityt ja G-grupis AS Roma Madridi Reali.

H-alagrupis on tähtis mäng Manchester Unitedi jaoks, kes ei tohi kodus libastuda Young Boysi vastu, sest viimases voorus mängivad inglased võõrsil oma lähima ohustaja Valenciaga. Hetkel lahutab Juventuse järel teisel kohal asuvat Unitedit ja Valenciat kaks punkti.

MEISTRITE LIIGA ALAGRUPITURNIIRI VIIES VOOR
Kõik tänased kohtumised on lõppenud! United ja Juventus kindlustavad 1:0 võitudega edasipääsu kaheksandikfinaali. Samuti on pärast tänast edasi Bayern, Real, Roma, City ja Ajax.
Manchester United läheb 90. minutil Young Boysi vastu juhtima! Unitedi päästjaks osutub Marouane Fellaini.
Donetski Šahtar on võtmas magusat võitu Hoffenheimi üle. Taison lõi 93. minutil 3:2 võiduvärava.
Jätkuvalt on väravad löömata Manchester Unitedi ja Young Boysi vahelises kohtumises. Palli valdamise protsent on 61:39 ManU kasuks. Pealelöögid 21:10. Seis: 0:0.
City juba viigistab! Agüero lööb nurgalöögist peaga 2:2.
Lyon juhib 2:1 City vastu! Taas lööb värava Cormet ja taas annab söödu Memphis.
Bayern jätkab lammutamist. Ribery lööb värava ja teeb seisuks 5:1.
Madrid Real lööb taas värava ja juhib 2:0. Samal ajal viigistab City seisu Lyoni vastu.
Juventus on asunud juhtima Valencia vastu. Värava autoriks on Mario Mandžukic. Ainsana pole Unitedi ja Young Boysi vahelises kohtumises väravaarve avatud.
Lyon sai oma tahtmise ja juhib 1:0 City vastu! Värava autoriks on Cormet, söödu andis Memphis Depay.
Bayern vastab Benfica väravale omakorda! Saksamaa suurklubi on juba juhtimas 4:1. Lewandowski saab kirja oma teise värava.
Benfica on samal ajal Bayerni vastu ühe värava tagasi löönud. 1:3.
Madridi Real juhib AS Roma vastu! Gareth Bale kasutab Roma kaitsjate eksimuse suurepäraselt ära.
Uskumatu eksimus AS Roma mängijalt Cengiz Ünderilt, kes lõi kahe meetri pealt tühjast väravast üle! Reali ja Roma seis jätkuvalt viigis 0:0, aga kodumeeskond Roma on olnud siiamaani teravam meeskond.
Hoffenheim on viigistanud 2:2 Donetski Šahtari vastu!
Bayern juhib juba 3:0 Benfica vastu. Baierimaa klubi kolmanda värava lõi Robert Lewandowski.
AS Romal oli mitu suurepärast võimalust asuda juhtima Madridi Reali vastu, kuid Madridi kaitse veel peab! Tuletame meelde, et kuna mõlemad meeskonnad on edasipääsu kindlustanud, käib võitlus esimese koha peale alagrupis.
Bayern juhib 2:0 juba Benfica vastu, taas on värava autoriks Robben!
Suurepärane võimalus oli Lyonil minna Manchester City vastu juhtima, kuid Cornet teeb väga halva esimese puute ning ei suuda 5 meetri pealt sisse lüüa.
Eriti resultatiivsemaks on kujunemas kohtumine Hoffenheimi ja Donetski Šahtari vahel. Ukraina klubi on 20. minutiks 2:1 ees.
13. minutil on Bayern asunud Benfica vastu kohtumist juhtima. Värava lõi vanameister Arjen Robben.
CSKA kaotus tähendab ühtlasi seda, et nii AS Roma kui Madridi Real kindlustasid edasipääsu kaheksandikfinaali.
Ajax alistas 2:0 lõpuks kümnekesi lõpetanud AEK Ateena ja kindlustas edasipääsu 16 parema hulka! https://twitter.com/AFCAjax/status/1067504893680857095
Esimesed kaks mängu on lõppenud. Viktoria Plzen tuli välja kaotusseisust ja alistas võõrsil CSKA 2:1! https://twitter.com/fcviktorkaplzen/status/1067505201656066049
Kell 22.00 algavad kuus kohtumist:Müncheni Bayen vs BenficaHoffenheim vs Donetski ŠahtarJuventus vs ValenciaLyon vs Manchester CityManchester United vs Young BoysAS Roma vs Madridi Real
Esimestes kohtumistes on poolajad lõppenud. CSKA juhib Plzenit 1:0, kusjuures 44. minutil eksisid tšehhid penaltil. AEK ja Ajaxi vahel kohtumine viigis 0:0.
Tänase päeva esimene värav on sündinud, kui Moskva CSKA on asunud 1:0 juhtima Viktoria Plzeni vastu. Värava autoriks on Fedor Chalov.
AEK Ateena võõrustab Amsterdami Ajaxit ning Moskva CSKA võtab kodust vastu Tšehhi klubi Viktoria Plzeni.
Tervist jalgpallisõbrad! Meistrite Liiga on taas jätkumas ning esimesed kaks mängu algavad juba kell 19.55.