BLOGI | Madridi Real sai ajalooliselt suure kaotuse, Manchester United ja Juventus kaotasid ka, viimasena pääses edasi Lyon

(13)
CSKA mängijad tähistamas Madridi Reali vastu löödud väravat.
CSKA mängijad tähistamas Madridi Reali vastu löödud väravat.Foto: Juan Medina, Reuters/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas jõudis viimase meeskonnana 16 parema sekka Lyon, kes viigistas võõrsil 1:1 Donetski Šahtariga.

F-alagrupi kohtumises asus Šahtar 22. minutil Junior Moraesi tabamusest juhtima ja see tulemus oleks järgmisesse ringi viinud ukrainlased. Lõpuks tagas Lyonile aga edasipääsu Nabil Fekiri 65. minuti värav. F-alagrupi võitis Lyoni ees Manchester City, kes oli viimases voorus 2:1 üle Hoffenheimist.

Alagrupiturniiri viimases voorus pidi ajalooliselt suure kaotuse vastu võtma tiitlikaitsja Madridi Real, kes jäi koduväljakul 0:3 alla Moskva CSKA-le. Tegemist oli Reali suurima kaotusega koduväljakul peetud eurosarja kohtumises.

Suurklubidest kaotasid ka Torino Juventus ja Manchester United. Juventus jäi võõrsil 1:2 alla Berni Young Boysile ning United kaotas võõrsil 1:2 Valenciale.

Nii Real, Juventus kui ka United jõudsid kõik ikkagi 16 parema sekka. Edasipääs oli neil seejuures tagatud juba enne viimast vooru.

Õhtu kõige resultatiivsemas mängus tegid Amsterdami Ajax ja Müncheni Bayern esimese koduväljakul 3:3 viigi.

Jalgpalli Meistrite liiga kolmapäev
Mängud on lõppenud. Viimase meeskonnana pääseb 16 parema sekka Lyon.             https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072975441483452417
Ajaxi ja Bayerni duellis kisub ikka põnevaks. Seis nüüd juba 3:3! Protokolli läheb kirja Tagliafico tabamus. Täis on tiksunud 95 minutit.
Lissaboni Benfica asub 88. minutil Alex Grimaldo tabamusest 1:0 Ateena AEK vastu juhtima.
Manchester United lööb ühe värava Valencia vastu tagasi. 87. minutil on täpne Marcus Rashford. Valencia juhib 2:1.
Bayern on ikkagi oma võtmas. Ajaxi mehed eksivad rünnaku ehitamisel. Bayerni mehed söödavad osavalt ning Coman saadab 90. minutil palli võrku. Bayern juhib 3:2.      https://twitter.com/FCBayern/status/1072971347985395712
Ajaxi ja Bayerni heitluses on tablool taas viik. Nüüd on seis 2:2. Alcantara keerutab karistusalas osavalt ning Ajaxi mehed võtavad ta reegleid rikkudes maha. Penaltit läheb lööma Lewandowski, kes saadab mänguvahendi 87. minutil kindlalt alla vasakusse nurka.
Juventus vähendab Young Boysi vastu kaotusseisu. 80. minutil sahistab väravavõrku Paolo Dybala. Young Boys juhib 2:1.
Ajax asub koduväljakul Bayerni vastu 2:1 juhtima. Boateng võtab karistusalas maha vahetusest sekkunud Dolbergi. Tulemuseks penalti, mille Tadic külmavereliselt vasakusse nurka saadab. Neuer isegi ei liiguta.
Ajaxi ja Bayerni duellis on mõlemad mehed jäänud väljakule kümne mehega. Ajaxi poolel sai punase kaardi Wöber ning Bayerni ridades Müller.
Õhtu kõige tähtsamas lahingus muutub samuti skoor. Lyon suudab võõrsil Šahtari vastu seisu 1:1 peale viigistada. 65. minutil on tabamuse autoriks suvel FC Liverpooli radaril olnud Nabil Fekir.  https://twitter.com/FCShakhtar_eng/status/1072966372756516865
Young Boysi värava autor Hoarau on näidanud Šveitsi klubi eest suurepärast resultatiivsust.  https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072966201154961409
Järjekordne üllatus Šveitsist ehk Young Boys läheb Torino Juventuse vastu juba 2:0 juhtima.                  https://twitter.com/BSC_YB/status/1072966262395817984
Manchester City asub koduväljakul Hoffenheimi vastu 2:1 juhtima. Leroy Sane lööb 61. minutil enda teise värava selles kohtumises.
Amsterdami Ajax suudab koduväljakul Müncheni Bayerni vastu seisu 1:1 viigistada. Tabamuse autoriks 61. minutil Dušan Tadic, kes unustatakse täitsa üksinda värava ette.    https://twitter.com/AFCAjax/status/1072964268516089857
Valencia asub Manchester Unitedi vastu 2:0 juhtima. 47. minutil saab omavärava kirja Phil Jones.
Kõikides mängudes on poolajavile kõlanud. Šahtar on pääsemas 16 parema sekka. Alagruppe on omakorda võitmas Manchester City, Torino Juventus ja Müncheni Bayern.    https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072957660486664192
Müncheni Bayerni ründeäss Robert Lewandowski on olnud alagrupiturniiril suurimaks väravakütiks.  https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072954985627963392
Manchester City suudab vahetult enne poolajavilet Hoffenheimi vastu seisu viigistada. Puhkama minnakse seisul 1:1! Väraba autoriks esimesel üleminutil Leroy Sane.
Skoor avatakse ka Šveitsis, kus Young Boys läheb 1:0 Torino Juventuse vastu juhtima.
Õhtu kõige tulisemas mängus on skoor samuti avatud. Šahtar saab koduväljakul Lyoni vastu 1:0 juhtima. Värava autoriks 22. minutil Junior Moraes.  https://twitter.com/FCShakhtar_eng/status/1072951161462947841
Lewandowski on sel hooajal kõikide sarjade peale löönud nüüd 20 väravat. Viie suurliiga mängijatest on see näitaja parim.  https://twitter.com/OptaFranz/status/1072950728665284608
Andrej Kramarici 16. minuti täpne penalti viib Hoffenheimi võõrsil 1:0 Manchster City vastu juhtima.
Skoor on avatud ka Hispaanias, kus kohalik Valencia asub 1:0 Manchester Unitedi vastu juhtima. 16. minutil avab skoori Carlos Soler.  https://twitter.com/valenciacf/status/1072948922446962688
Esimeses mängus on skoor avatud. Müncheni Bayern asub Amsterdami Ajaxi vastu 1:0 juhtima. Ajaxi kaitse jätab Robert Lewandowski trahvikastis täiesti vabaks ning poolakas kõmmutab palli võrku.
Nagu juba eelnevalt mainitud, siis õhtu kõige olulisemaks matšiks on F-alagrupi duell Donetski Šahtari ja Lyoni vahel. Ukraina klubi vajab edasipääsuks võitu. Lyonil piisab ka praegusest seisust ehk viigist.  https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072944276944887809
Kümme minutit on avavildest kulunud. Skoorid on veel avamata.
Hilisõhtused mängud on alanud!
Tänased hilisõhtused mängud:                                                                           Kell 22.00 Amsterdami Ajax - Müncheni BayernKell 22.00 Benfica - Ateena AEKKell 22.00 Manchester City - HoffenheimKell 22.00 Donetski Šahtar - LyonKell 22.00 Valencia - Manchester UnitedKell 22.00 Young Boys - Juventus
G-alagrupi lõppseis: 1. Madridi Real 12 punkti, 2. AS Roma 9, 3. Viktoria Plzen 7, 4. Moskva CSKA 7.
Viktoria Plzen alistab samal ajal 2:1 AS Roma!
Madridi Real kaotas koduväljakul 0:3 Moskva CSKA-le. Reali jaoks on see eurosarjas läbi aegade suurimaks kaotuseks koduväljakul.              https://twitter.com/OptaJose/status/1072940812865101824
CSKA alistabki Reali 3:0!
Viktoria Plzen on samal ajal koduväljakul AS Roma vastu 2:1 juhtimas.
Islandlane Arnor Sigurdsson viib 73. minutil CSKA juba 3:0 juhtima, Madridi Real on koduväljakul häbisse jäämas.
Moskva CSKA on asunud võõrsil Madridi Reali vastu 2:0 juhtima. 37. minutil avas skoori Fjodor Tšalov ning 43. minutil suurendas eduseisu Georgi Štšennikov.
Mõlemas G-alagrupi kohtumises on praeguseks 30 minutit mängitud, kuid skoor on endiselt avamata.
Kell 19.55 algavad G-alagrupi kohtumised. Vastamisi on Madridi Real - Moskva CSKA ning Viktoria Plzen - AS Roma.

ENNE MÄNGE:

Kui muidu on Donetsk oma kodumänge viimased kaks aastat pidanud Harkivis, siis nüüd tuleb nende fännidel reisida 700 km kaugusele pealinna, sest Venemaa piiri ääres asuvates piirkondades on välja kuulutatud sõjaseisukord. 70 000-kohalisel Kiievi olümpiastaadionil peeti maikuus ka eelmise hooaja finaal Madridi Reali ja Liverpooli vahel.

Manchester City juhib F-gruppi 10 punktiga ning jääb esikohale, kui nad võidavad või viigistavad Hoffenheimiga või kui Lyon ei saa Šahtarist jagu. Lyonil on viiest mängust 7, Donetskil 5 ja Hoffenheimil 3 punkti. Sakslaste jaoks on veel mängus Euroopa liigasse viiv kolmas koht, mille nad pälvivad, kui Šahtar kaotab ja nad ise suudavad säru teha Inglismaa valitsevale meistrile.

Ülejäänud gruppides on edasipääsejad juba selgunud, kuid heitlused kestavad veel esimese ja kolmanda koha nimel.

E-grupis, kus kohtuvad Amsterdami Ajax (11) ja Müncheni Bayern (13) ning Lissaboni Benfica (4) ja Ateena AEK (0), on selge, et portugallased jätkavad uuel aastal mängudega Euroopa liiga 1/16-finaalis. Bayernile piisab esikoha kindlustamiseks viigist, Ajax vajab selleks kindlasti võitu.

G-grupist läheb esimesena edasi Madridi Real (12), kes võõrustab Moskva CSKA-d (4). Venelastega sama palju punkte on ka AS Romaga (9) kohtuval Plzeni Viktorial. Kui CSKA ja Plzen jäävadki õhtu lõpuks võrdsete punktide peale, on omavahelistes mängudes eelis Tšehhi klubil.

H-grupis selgitavad Manchester United (10) ja Torino Juventus (12) esimese ja teise koha omaniku. Esimene sõidab külla Valenciale (5), teine šveitslaste Berni Young Boysile (1).