BLOGI | Liverpool võitis Meistrite liiga veerandfinaalis Portot, Tottenham alistas penaltil eksinud Manchester City

(31)
Naby Keita lõi 1:0
Naby Keita lõi 1:0Foto: PHIL NOBLE, Reuters/Scanpix

Teisipäeva õhtul tehti algust jalgpalli Meistrite liiga veerandfinaalidega. Esimesel mänguõhtul olid võidukad kodumeeskonnad - Liverpool alistas FC Porto 2:0, Tottenham Hotspur võitis penalti realiseerimata jätnud Manchester City 1:0.

Liverpool pööras mängu enda kasuks juba esimese pooltunniga, kui väravani jõudsid Naby Keita ja Roberto Firmino. Kui Keita löök lendas võrku rikošetist, siis Firmino lükkas rahulikult väravasse Trent Alexander-Arnoldi söödust tulnud palli.

Teisel poolajal oli Liverpoolil veelgi võimalusi, kuid rohkem väravaid ei sündinud. Mullu Meistrite liiga finaalis Madridi Realile kaotanud Liverpool on kordusmängu eel selge favoriit eeskätt seetõttu, et suutis oma värava puhtana hoida.

Tottenhami ja Manchester City kohtumises oli külalistel juba 13. minutil suurepärane võimalus juhtima asuda, kui kaitsja Danny Rose mängis karistusalas käega ja kohtunik otsustas VARi abil penalti määrata. Tottenhami puurivaht Hugo Lloris suutis aga Sergio Agüero 11 meetri karistuslöögil õige nurga ära arvata, tõrjuda ja koduklubi päästa.

Teise poolaja 57. mintil tabas Tottenhami tõsine tagasilöök, kui nende esiründaja Harry Kane vigastas vasaku jala hüppeliigest ning pidi platsilt lahkuma. Kuigi seejärel oli domineerivamaks pooleks City, suutis väravani jõuda hoopis Spurs - 78. minutil saatis karistusalast palli võrku korealane Son Heung-Min. Seisuga 1:0 kohtumine lõppeski.

Kolmapäeval peavad veerandfinaali avamängu Manchester United ja FC Barcelona ning Amsterdami Ajax ja Torino Juventus.

Tottenham - Manchester City; Liverpool - Porto
Tottenham võitis Manchester Cityt 1:0! Põhja-Londoni klubi kaotas aga Harry Kane`i. https://twitter.com/SpursOfficial/status/1115719790306439169
Liverpool on võitnud Portot 2:0 ja kordusmängu eel ollakse selge favoriit. Kõige tähtsam, et taga suudeti null hoida. https://twitter.com/LFC/status/1115719174477746177
78. minutil viib Heung-Min Son Tottenhami 1:0 juhtima! Väga ootamatu pööre! Korealane suudab karistusalas palli platsil hoida, keerab otsejoonelt tagasi ja kõmmutab palli väravasse!
Kane`i lahkumise järel ei suuda Tottenham enam rünnakutel palli ees hoida. City pressib ja jahib võiduväravat.
Kohtumiste lõpuni jääb veerand tundi. Hetkeseisuga jääks mõlemas paaris kordusmänguks kõigile veel võimalus.
VAR vaatab Liverpooli mängus olukorra üle, sest oli kahtlus Dejan Lovreni käega mängus. Penaltit ei tule!
Guardiola toob oma nimekalt varumeeste pingilt mängu ründaja Gabriel Jesuse, lahkub Agüero.
Briti meedias spekuleeritakse, et vasaku jala pahkluud vigastanud Harry Kane`i tänavune hooaeg võib olla lõppenud. See on tohutu löök Tottenhamile, kes oli juba vahepeal pikka aega Kane`ita...
Valus löök Tottenhamile - Harry Kane saab vigastada ja peab platsilt lahkuma. Asemele tuleb Lucas Moura. Fabian Delphiga kokkupõrkel jalale viga teinud Kane`i olukord tundub päris tõsine ja ründeäss siirdub vahetuse järel kohe tunnelisse.https://twitter.com/SpursOfficial/status/1115710018215653384
City fännide rõõmuks saab Ederson jätkata.
Manchester City väravavaht Ederson saab vigastada.
Mane lööb palli võrku, kuid kohtunik fikseerib suluseisu!
Tottenhami ja Man City teine poolaeg algab väga tuliselt. Kohe on teise värava all ohtlik moment, kui korealase Son Heung-Mini kauglöök vuhiseb napilt tagumisest postist mööda.
Lloris peab kohe teisel minutil oma klassi veelkord tõestama, kui tõrjub Sterlingi löögi.
Teine poolaeg on alanud mõlemas mängus.
Tottenham - Man City avapoolajal jäid väravad löömata. Meenutame, et Agüero jättis seejuures penalti realiseerimata. https://twitter.com/SpursOfficial/status/1115706718502178818
Liverpool on võitnud Porto vastu avapoolaja 2:0. Inglaste peatreener Jürgen Klopp võib olla väga rahul.
44. minut: City ohtlik olukord, kuid Agüero kauglöök vuhiseb väravast mööda.
41. minut: Tottenhamil jälle ohtlik karistuslöök - Taani äss Eriksen keerutab värava peale, kuid Ederson on valvel ja tõrjub.
Pärast Agüero ebaõnnestunud penaltit on Tottenham olnud selgelt ohtlikum pool, kuid seis püsib 0:0.
34. minut: Erikseni karistuslöök ebaõnnestub, kuid seejärel jääb pall City karistusalasse ohtlikult põrkama ja järgneb veel kaks pealelööki. Olukord lõppeb suluseisuga, kuid hetk oli väga ohtlik City jaoks.
Alisson teeb suurepärase tõrje. Seejärel olukord jätkub ja pall puutub Alexander Arnoldi kätt. Kohtunik vaatab VARi abil olukorra üle, kuid penaltit ei anna.
26. minut: Firmino viib Liverpooli 2:0 ette, hea sööt Alexander-Arnoldilt. Väga kerge tabamus Firmino jaoks värava eest. Liverpool on teinud võimsa alguse ning liigub kindlalt poolfinaali kursil.
23. minut: Ederson päästab City, tõrjudes Harry Kane`i löögi.
Nii võttis Lloris Agüero penalti ära. Video prantslase suurepärastest tõrjetest. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1115696666328358917
Firmino on kahe viimase hooajaga olnud Meistrite liigas osaline juba 20 värava juures (12 väravat, 8 söötu). Sellest enam on suutnud vaid Cristiano Ronaldo (24). https://twitter.com/OptaJoe/status/1115693159567245320
Agüero pehme 11m karistuslöök, Hugo Lloris aimab nurga ära ja tõrjub!
13. minut: Pall puutub kodumeeskonna karistusalas Tottenhami kaitsja Danny Rose`i kätt ning kohtunik otsustab VARi abil penalti määrata!
Dele Allil avanes kohtumises Manchester Cityga hea löögivõimalus karistusala joonelt, kuid Tottenhami poolkaitsja sooritus ebaõnnestub ja pall vuhiseb üle värava.
Keita löök lendas väravasse Porto kaitsjast ehk rikošetist.
Keita viib 5. minutil Liverpooli 1:0 juhtima! Resultatiivne sööt Firminolt.
Kohtumiste avaviled on kõlanud!
Favoriitideks tuleb täna lugeda Premier League'i tiitlile heitlevaid Liverpooli ja Manchester Cityt - mõlemad meeskonnad alistasid kaheksandikfinaalis Saksa võistkonna ning saavad veerandfinaalis avamängu kodus pidada. Portot peetakse sealjuures kaheksast Meistrite liigasse alles jäänud võistkonnast kõige nõrgemaks.Eelmisel hooajal läksid Liverpool ja Porto samuti play-off'is vastamisi - kaheksandikfinaalis sai Liverpool võõrsil avamängus suure 5:0 võidu ning sai korduskohtumises edasi 0:0 viigiga.Manchester City tuleb mängule väga võimsa seeria pealt: nad on alates veebruari algusest võitnud 14 kohtumist järjest, samal ajal kui Tottenham oskas hiljuti viiest liigamängust vaid ühe viigipunkti kirja saada.

Kuula ka jalgpallisaadet "Futboliit", kus Meistrite liiga mängudele eelvaade tehti!