BLOGI | Lionel Messi suurepärane karistuslöök Liverpooli vastu viis Barcelona ühe jalaga Meistrite Liiga finaali

(92)
Lisatud algkoosseisud!
Lionel MessiALBERT GEA/Reuters/Scanpix

Kataloonias läksid jalgpalli UEFA Meistrite liiga teise poolfinaali avamängus vastamisi kohalik FC Barcelona ja inglaste FC Liverpool. FC Barcelona sai Liverpooli üle 3:0 võidu.

Kohtumine algas väga elavalt ja mõlemapoolsete võimalustega. Esimesena jõudis tabamuseni Barcelona, kui 26. minutil lõpetas Jordi Alba täpse söödu väravaga Luis Suarez. Kusjuures oli tegu uruguailase esimese väravaga sel hooajal Meistrite Liigas. Barcelona 1:0 juhtimisel ka poolaeg lõppes.

Teist poolaega alustas teravamalt Liverpool, kellel oli mitmeid võimalusi värava löömiseks, ent Barcelona puurilukku Marc Andre ter Stegen ei õnnestunud Liverpooli meestel üle mängida. Mitmel korral sai ohtlikult löögile James Milner, aga sakslane seisis omal kohal.

75. minutil suurendas katalaanide eduseisu Lionel Messi. Luis Suareze löök tabas latti ja argentiinlane oli esimene mängija, kes jõudis lahtise pallini ja saatis mänguvahendi tühja väravasse. 82. minutil vormistas Messi 3:0 lõppseisu, kui saatis Alisson Beckeri selja taha tõeliselt ilusa karistuslöögi. Ühtlasi oli tegu argentiinlase 600 (!) tabamusega Barcelona särgis.

Barcelona ja Liverpooli vaheline korduskohtumine peetakse järgmisel teisipäeval Liverpooli kodustaadionil.

ENNE MÄNGU:

Eile peeti avakohtumine teises poolfinaalpaaris, kus selle hooaja suurüllataja Amsterdami Ajax jätkas oma imelist seeriat ning võitis Londonis kohaliku Tottenhami 1:0.

Liverpooli jaoks on suurim küsimärk, kas nende ründetäht Roberto Firmino saab täna osaleda. Brasiillane jättis reedese mängu Huddersfieldiga lihasevigastuse tõttu vahele. "Kui Bobby on 100% valmis, siis ta mängib," kommenteeris peatreener Jürgen Klopp Firmino olukorda. "Täna (eile - toim.) tegi ta treeningu kaasa. Otsuse teeme homme (täna)."

Sakslane ennustab, et Barcelona hakkab mängu domineerima ning neil tuleb suure surve all hakkama saada. "Kas me peame kannatama? Jah, see on 100% kindel. Kas meil tekib võimalusi? Jah, 100%. Kas me suudame need realiseerida? Ma väga loodan, et suudame. Seda me lähemegi tegema," ütles Klopp. "Barcelona on üle 20 aasta tipus olnud, meie oleme eurosarjades finaali jõudnud alles viimastel aastatel. Nende vastu on väga raske mängida, kuid ma ma ei saaks olla rohkem põnevil. Minu mängijad tunnevad sama."

Barcelona juhendaja Ernesto Valverde nimetas Liverpooli "võimsaks meeskonnaks", mille vastu on vaja kõik 180 minutit väga hästi mängida.

"Liverpool mängib kõrge pressingu ja rütmiga. Väga raske vastane, keda alistada. Meie eesmärk on võit, kuid me teame, kui väärtuslik oleks nad avamatšis kuivale jätta," arutles Valverde.

Barcelona püsib Meistrite liiga kodumängudes kaotuseta juba 31 kohtumist järjest ja on lasknud neis matšides endale lüüa vaid 15 väravat. Ka Liverpooli jaoks on ajaloost võtta positiivsed numbrid - nad on Barcelona vastu neljas viimases võõrsilmängus kaotuseta. Viimati võtsid inglased Kataloonias võidu Meistrite liiga 2006/07 hooajal.

Meistrite liiga: Barcelona - Liverpool
Gunnar Leheste: Barcelonale pakuti neljandat ja viiendat kandikul. Liverpool seisab sellegipoolest silmitsi ebareaalse ülesandega.
Barcelonal oli veel viimasel minutil võimalus neljas lüüa, aga Dembelel jooksis rünnak kokku.
Kohtumine on lõppenud! Barcelona võidab Liverpooli 3:0, üks värav Suarezelt ja kaks Messilt.
Dembele lööb veel peale, aga üle värava.
Valverde teeb veel kaks vahetust. Sisse tulevad Dembele ja Alena, lahkuvad Suarez ja Roberto.
Mane otsib penaltit, aga Kuipers määrab nurgalöögi.
Kuipers määrab kohtumisele 5 lisaminutit!
Liverpool on otsimas hetkel ühte väärtuslikku võõrsilväravat, aga Barcelona kaitse seisab kindlalt.
Kohe hakkab tiksuma normaalaja viimane minut.
84. Liverpool oli väga lähedal väravale! Kõigepealt võeti joonelt Firmino löök ja Salah lööb paari meetri pealt lahtise palli posti.
Gunnar Leheste: See värav ei otsustanud mitte ainult selle paari saatuse, vaid tõenäoliselt ka tänavuse Ballon d'Or'i.
Gunnar Leheste: Kuigi minna on veel 90+ minutit, siis kisub vägisi Ajax-Barcelona finaali poole. Härra Cruyff oleks tahtnud seda näha...
Enam täpsemalt palli võrku saata pole võimalik! Kas Liverpoolil on veel võimalust siin paaris?
82. OI OI OI. Messi lööb uskumatu karistuslöögi otse ristnurka!
80. Fabinho teeb Messi vastu kollase kaardi väärilise vea, Barcelona karistuslöök.
Suarezelt täna hooaja esimene värav Meistrite Liigas, Messile esimene värav Liverpooli vastu. Suurte mängude mehed.https://twitter.com/OptaJoe/status/1123688597994049536
79. Firmino vahetab välja Wijnaldumi.
77. Firmino on tulemas väljakule!
Kõigepealt lööb Suarez peale, kes tabab latti, kuid pall põrkab Messi peale, kes lükkab palli tühja väravasse.
2:0! Barcelona suurendab eduseisu!
70. Firmino on väljaku ääres sooja tegemas, kas brasiillane saab ka mängu?
69. Liverpool on taas vaikselt tõusmas. Kas suudetakse ka ter Stegen üle mängida?
65. Liverpool otsib tsenderdustega kastis oma mehi, aga need söödud pole veel edu toonud. Liverpool jätkuvalt ründab, Barcelona seisab kindlalt kaitses.
63. Messi leiab supersööduga Vidali, kes aga otsustab pealelöögi asemel otsida söötu keskele, mille van Dijk juba vahelt võtab.
60. Barcelona teeb huvitava vahetuse, Coutinho välja ja Nelson Semedo asemele.
59. Milline rünnak Liverpoolilt! Salah annab ohtliku sööda, mille Wijnaldum kahe jala vahelt läbi laseb ja Milner põrutab täie jõuga, aga otse ter Stegenile sülle.
56. Mane teeb keskväljal Sergio Robertole selge vea.
54. Taas oli Liverpoolil ohtlikust kohast karistuslöök, kuid tsenderduse klaarisid Barcelona mehed kindlalt.
53. Salah lööb ohtlikult peale ja ter Stegen võtab alt posti kõrvalt ära!
52. Wijnaldum jääb pärast kokkupõrget Barcelona mängumehega lonkama, aga tundub, et hollandlane saab kohtumist jätkata.
50. Liverpool on teist poolaega alustanud teravamalt.
Firmino oli vahepeal hädas lihasevigastusega, aga võib täna vahetusest veel mängu sekkuda.
Kaparuusi suurim fänn: Kas oskate öelda, miks ei ole firmino põhis?
47. Milner lööb kastis ohtlikult peale ja ter Stegen peab tõrjuma.
Teine poolaeg on varsti algamas! Mängijad on naasmas väljakule, paistab, et kumbki meeskond vahetusi ei teinud. Tuletame meelde, et Liverpoolil on üks vahetus juba tehtud, kui vigastatud Naby Keita asemel tuli sisse Jordan Henderson.
Sellega on esimene poolaeg läbi! Barcelona juhib küll 1:0, aga kohtumine on väga lahtine olnud ja ka Liverpoolil olid omad võimalused. Oleme tagasi 15 minuti pärast!
45+2. van Dijk teeb enda kohta ühe haruldase vea ja annab Messile hea võimaluse kiirrünnakuks, aga argentiinlane seekord midagi ohtlikku korda ei saatnud.
Poolajale antakse 3 lisaminutit, mis suuresti tulenevad Keita vigastuspausist.
44. Barcelona fännid nõuavad Milnerile kollast vea eest Messi vastu, aga Kuipers jätab kaardi siiski taskusse.
Liverpooli mängijad suudavad tekitada rünnakul ohtlikke olukordi, aga siiamaani on paistnud, et teisel korrusel valitseb Barcelona. Tsenderdused Liverpoolile veel edu pole toonud.
40. - Taas klaarivad Kataloonia kaitsjad olukorra ära, midagi ohtlikku siit Barcelona värava all ei sündinud.
39. Kohtumise esimese kaardi teenib Lenglet, kes hoiab Salah'd selgelt särgist. Liverpoolile karistuslöök ohtlikust kohast
Vahepeal ka head uudised Portugalist, kus südamerabanduse üle elanud Iker Casillas annab teada, et temaga on kõik korras!https://twitter.com/IkerCasillas/status/1123664609641103360
34. - Manel oli suurepärane võimalus viigistamiseks, kui filigraanse söödu andis Henderson, ent Senegali koondislane lõi palli üle värava.
Esimene pooltund on möödunud väga lahtiselt ja pidevalt toimub mõlema värava all midagi. Kohtumise teine värav võib tulla emmale-kummale.
Gunnar Leheste: Suarez võib oma füüsilise tippvormi minetanud olla, aga klass ja nina õigete väljaastumiste peale on igavene.
29. - Suarezel oli hea võimalus lüüa ka teine värav, kuid otsustas kastis sööta ja Liverpooli kaitsja sai jala vahele.
Jordi Alba leiab suurepärase sööduga Suareze, kes saadab palli Beckeri selja taha.
Värav! Luis Suarez lööb oma Meistrite Liiga hooaja esimese värava ja millisel hetkel!
23 - Jordan Henderson tulebki nüüd väljakule vigastatud Keita asemel.
Keita viiakse autoga väljakult ära, aga Henderson ei ole jõudnud veel vahetusest sekkuda ehk hetkel Liverpool kümnekesi.
19 - Liverpool peab tegema esimese vahetuse, kui Naby Keita sai Rakiticiga kokku põrgates piisavalt tõsiselt vigastada, et ei saa enam kohtumist jätkata.
19 - Robertsoni tsenderduse Barcelona kaitsjad löövad puhtaks
18 - Liverpool saab ohtliku koha pealt karistuslöögile, kui Piquele vilistati viga Mane vastu.
16 - Coutinho sai taas löögile, kui Messi leidis ta osava sööduga kaitsjate vahel üles, ent brasiillane lööb mööda.
Gunnar Leheste: Tundub, et Björn Kuipers on Barcelona väljakupoolel juba mitu korda vilet törtsutanud, aga staadioni üldise vilekoori taustal seda lihtsalt pole kuulda.
15  - Coutinho lööb kaugelt peale, aga Becker püüab kindlalt palli.
Kordusest on näha, et Matip aitas Messi takistamisel pallile käega veidi kaasa, aga penaltit siiski ei määrata.
13 - Jordi Alba leiab sööduga kastis Messi, kes siiski löögile ei pääse. Barcelona mängijad nõuavad Liverpooli kaitsja kohta kätt, ent Kuipers lasi olukorral jätkuda.
10 - Salah läheb äärelt ohtlikult läbi ja söödab keskele, ent sellele jõuavad Barcelona kaitsjad jälile.
8. - Luis Suarez teeb Milnerile selge vea.
Mane kukub kastis, aga Kuipers penaltit olukorras ei näinud. Mäng on alanud väga elavalt!
Barcelonal esimene ohtlik olukord juba, aga Matip saab jala vahele. Nurgalöök Barcelonale.
Mõlemad meeskonnad proovivad kõrgelt pressingut teha.
Salah tuleb ohtlikult kasti ja lööb peale, aga Barcelona kaitsjad blokeerivad löögi.
Kohtumine on alanud!
Mängijad on kõndinud väljakule ja Meistrite Liiga hümn kuulatud!
Anname teada ka tänase mängu kohtuniku, kelleks on tuntud hollandlane Björn Kuipers.
Kohtumine Barcelona ja Liverpooli vahel on peatselt algamas!
Karm uudis Portugalist. Õnneks viimaste andmete kohaselt mehe seisund stabiilne.https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/maailm/hispaania-jalgpallilegend-iker-casillas-sai-sudamerabanduse?id=86080101