BLOGI | Kahe minutiga kaks väravat löönud Liverpool pääses edasi, 17-aastane Barcelona imelaps kukutas Interi

(31)
Kevadine Meistrite Liiga poolfinalist langes konkurentsist.
Barcelona mängumehed Ansu Fatit (keskel) värava puhul õnnitlemasFoto: MIGUEL MEDINA, AFP/Scanpix

UEFA jalgpalli Meistrite Liigas selgusid viimased edasipääsejad alagruppides E kuni H

Põnev seis oli E-grupis, kus kahe koha peale pretendeerisid kolm võistkonda: valitsev meister Liverpool, Salzburg ja Napoli.

Liverpool läks võõrsil vastamisi Salzburgiga ning vajas edasipääsuks vähemalt viiki. Terve mäng möödus võrdselt, kuni kaheminutiline periood otsustas mängu saatuse. 56. minutil viis Naby Keita külalised juhtima, minut hiljem vormistas 2:0 lõppseisu Mohamed Salah. Napoli alistas samal ajal 4:0 Genki. Kübaratrikiga säras Arkadiusz Milik, ühe tabamuse lisas Dries Mertens.

Seega pääses alagrupist lõpuks võitjana edasi Liverpool, kelle järel teenise teise koha Napoli. Salzburg peab leppima Euroopa Liigaga, eurohooaeg on läbi Genki jaoks.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Intrigeeriv oli seis ka F-grupis, kus teise koha nimel heitlesid Milano Inter ja Dortmundi Borussia. Juba edasipääsu kindlustanud Barcelona võõrustas Interit, Dortmund võttis kodus vastu Praha Slavia. Inter vajas Barcelona vastu võitu või pidi lootma, et Dortmund ei teeni neist kokkuvõttes rohkem punkte. Võrdsete punktide juures oleks edu olnud Interil.

Interi kukutasid lõpuks Meistrite Liiga debütandid. 21-aastane Carles Perez viis Barcelona juhtima, aga Romelu Lukaku suutis seisu viigistada. Teisel poolajal oli itaallastel mitu võimalust omakorda ette minna, kuid tabamuseni jõudis siiski taas Kataloonia hiid. 2:1 võiduvärava lõi 87. minutil 17-aastane Ansu Fati, kusjuures mängumees sekkus mängu alles loetud minutid varem. Fatist sai ühtlasi Meistrite Liiga ajaloo noorim väravalööja.

Kuna Dortmund suutis samal ajal 2:1 parem olla Praha Slaviast, pääseski teisena edasi Saksamaa meeskond. Dortmundile tõid võidu Jadon Sancho ja Julian Brandti tabamused.

G-alagrupis kohtus ainsana edasipääs taganud RB Leipzig võõrsil Lyoniga. Peterburi Zenit sõitis samal ajal külla Lissaboni Benficale. Nii Lyonil kui Zenitil oli enne viimast vooru 7 silma, võrdsete punktide korral oleks edu saatnud Venemaa meeskonda.

Kui pikalt oli Zenit kaheksandikfinaalis kinni, sest Leipzig läks Lyoni vastu 2:0 ette, siis lõpuks jõudis 16 parema sekka ikkagi Prantsusmaa meeskond. Nimelt suutis Lyon teisel poolajal kaheväravalise kaotusseisu tänu Houssem Aouari ja Memphis Depay tabamustele tasa mängida. Zenit kaotas samal ajal aga 0:3 Benficale, mis tähendas, et Venemaa hiid jäi lõpuks hoopis neljandaks ning Euroopa Liigastki välja.

Ülimalt põnev seis oli H-grupis, kus edasipääsu eest heitlesid Amsterdami Ajax, Londoni Chelsea ja Valencia. Ajax võõrustas Valenciat, Chelsea kohtus koduväljakul prantslaste Lille'ga.

Ajaxile piisas kaheksandikfinaali pääsemiseks viigist või sellest, kui Chelsea ei oleks suutnud võita. Ajax kaotas aga koduväljakul 0:1 Valenciale ja kuna Chelsea oli 2:1 parem Lille'st, oligi kevadise Meistrite Liiga poolfinalisti jaoks tänavune hooaeg unistuste sarjas lõppenud.

Londoni Chelsea, kellele tõid võidu Tammy Abrahami ja Cesar Azpilicueta väravad, sai lõpuks grupis teise koha. Ajaxi üle võidu võtnud Valencia kindlustas H-alagrupi võidu. Ajaxi hooaeg jätkub Euroopa Liigas, Lille'i jaoks on eurohooaeg läbi.

MEISTRITE LIIGA ALAGRUPITURNIIR (10.12)
Sellega tänaseks blogi lõpetame. Kohtume juba homme, kui selguvad viimased edasipääsejad 16 parema sekka! Ilusat õhtut!
Kõik! Kohtumised on lõppenud! Edasipääsu kindlustasid õhtuste mängudega Dortmund, Chelsea, Valencia ja Lyon. Juba varasemalt oli koht 16 parema seas olemas Barcelonal ja Leipzigil. Ühtlasi tähendab see, et kevadise poolfinalisti Ajaxi ja Itaalia meistriliiga liidri Interi jaoks on Meistrite Liiga hooaeg selleks puhuks otsas.Tänased tulemused:Ajax - Valencia 0:1Benfica - Zenit 3:0Chelsea - Lille 2:1Dortmund - Praha Slavia 2:1Inter - Barcelona 1:2Lyon - Leipzig 2:2
1:2. Milline mees! 17-aastane Ansu Fati sekkub vahetusest ja loetud sekundid hiljem saadab kauglöögi postipõrkest väravasse, viies Barcelona ette. Sellega tundub Interi teekond olevat selleks Meistrite Liiga hooajaks lõppenud.
2:2! Nonii! Lyon on Leipzigi vastu välja tulnud 0:2 kaotusseisust. Lyon on hoobilt tõusnud neljandalt kohalt teiseks. Värava autoriks Memphis Depay.
2:1. Aga ka Dortmundi võidus pole midagi kindlat. Nimelt teenis Julian Weigl vahepeal kaks kollast kaardi ja sakslaste tiim peab viimased 15 minutit vähemuses hakkama saama.
1:1. Uskumatu ebaõnn Interi jaoks. Lukaku lööb värava, aga taas tõuseb suluseisulipp. Juba kolm korda on Interilt täna suluseisu tõttu värav ära võetud.
1:1. 80. minut tiksub peagi täis. Interil on selg vastu seina. Barcelona vastu on vaja võitu, muidu langetakse välja.
3:0. Portugalis tundub asi selge olevat, Sardas Azmouni omaväravast on Benfica juba 3:0 Zeniti vastu juhtimas.
2:1. Loic Remy lööb Lille'i poolelt oma endise koduklubi Chelsea vastu ühe värava tagasi.
1:1. Martinez sahistab ka võrku, aga on suluseisus!
1:1. Martinezil oli hea võimalus viia Inter ette, aga argentiinlase kauglöök läheb napilt väravast mööda. Kohe järgmisel rünnakul lööb peale Lukaku, aga Barcelona puurilukk Neto püüab palli.
2:1. Läheb põnevaks. Julian Brandt viib Dortmundi Praha vastu ette. Kuna Inter on praegu Barcelonaga viigis, pääseks hetkeseisuga Barcelona järel edasi hoopis Dortmund.
2:0. Pizzi viib Benfica juba kahe väravaga ette Zeniti vastu. Hetkeseisuga on Benfica kolmas ning Lyon (1:2 Leipzigi vastu maas) neljas.
1:2. Houssem Aouar lööb Lyoni poolelt ühe värava Leipzigi vastu tagasi.
1:0. Benfica alustab teist poolaega hästi, kui Franco Cervi viib võõrustajad Zeniti vastu juhtima.
Poolajad igas kohtumises!Hetkeseisud on sellised. Kui mängud peaksid praeguste tulemustega lõppema, on F-grupist Barcelona järel edasi Inter, G-grupist Leipzig ja Zenit ning H-grupist Chelsea ja Valencia.Ajax - Valencia 0:1Benfica - Zenit 0:0Chelsea - Lille 2:0Dortmund - Praha Slavia 1:1Inter - Barcelona 1:1Lyon - Leipzig 0:2
Tuletame meelde, et just Inter ja Dortmund konkureerivad teise koha peale ja praeguse virtuaalse seisu järgi on mõlemal 8 silma. Võrdsete punktide korral on edu Interil.
1:1. Lukaku lööb Interi jaoks üliolulise värava poolaja lõpus. Interi jaoks tuleb veelgi häid uudiseid, kui Praha Slavia viigistab Dortmundi vastu seisu 1:1 peale!
2:0. Ka Chelsea suurendab Lille'i vastu eduseisu, kui täpne on Cesar Azpilicueta.
0:2. Timo Werner duubeldab Leipzigi eduseisu Lyoni vastu. Kusjuures nii sakslase kui Forsbergi värav sündis penaltist.
0:1. Carles Perez viib Barcelona võõrsi lnteri vastu juhtima. Samal ajal on Valencia 1:0 ette läinud Ajaxi vastu.
1:0. Juhtima läheb ka Londoni Chelsea, kui Tammy Abraham on täpne Lille'i vastu.
Oleme ka esimesed väravad võlgu. Emil Forsberg viib Leipzigi 1:0 Lyoni vastu juhtima. Jadon Sancho väravast juhib Dortmund 1:0 Praha Slavia vastu.
0:0. Romelu Lukaku sahistab juba võrku, aga belglane on suluseisus.
0:0. Danilo D'Ambrosio saab Interi poolelt heast kohast löögile, aga pall läheb selgelt üle värava.'
Kõik kohtumised on alanud!
Õhtu ei ole aga tänaseks kohe kaugeltki läbi ning ees ootab veel mitu vastasseisu, kus vaja edasipääsejad selgitada!Õhtune ajakava:22:00 Ajax - Valencia22:00 Benfica - Zenit22:00 Chelsea - Lille22:00 Dortmund - Praha Slavia22:00 Inter - Barcelona22:00 Lyon - Leipzig
Läbi! Napoli alistab Genki 4:0 ja Liverpool võõrsil Salzburgi 2:0. Liverpool läheb grupist edasi liidrina, Napoli teisena.
0:2. 80. minut on käimas ja Liverpooli kaks väravat on selgelt pinge mängust maha võtnud. Valitsev meister on hetkel juba pooleteise jalaga 16 parema seas.
0:2. Haaland vahetatakse 75. minutil välja. Norralasel jääb siiski ajalugu tegemata, nimelt oli tal võimalus saada esimeseks mängijaks, kes kõigis kuues Meistrite Liiga kohtumises värava löönud. Haalandi arvele jäi teatavasti esimese 5 kohtumisega uskumatud 8 tabamust.
4:0. Napoli jätkab väravate löömist. 74. minutil saab tabamuse kirja Dries Mertens.
0:2. Hee-Chan Hwang testis kaugelt Alissoni, aga brasiillane püüab palli kindlalt.
Väga üllatavad eksimused väravavahilt, kes senised 55 minutit oli teinud suurepärase mängu.
0:2. Liverpool tundub kiirelt mängu saatuse otsustavalt. Taaskord läheb Stankovic tühja koha pealt seiklema ja Salah tõstab palli väga terava nurga alt väravasse.
0:1. Stankovic eksib väljatulekul ja Mane leiab tsenderdusega üles Naby Keita, kes peaga palli väravasse lükkab.
0:0. Haaland näitas taas oma ohtlikku kiirust, aga lööks läks sedapuhku napilt väravast mööda.
0:0. Salah'l oli poolaja alguses hea võimalus juhtima viia Liverpool, aga ründaja eksis taaskord.
Teised poolajad on alanud!
Mõlemas kohtumises on esimene poolaeg lõppenud! Milik säras Napoli eest kübaratrikiga, Salzburg ja Liverpool pidasid väga hoogsa esimese poolaja, kuid väravaid veel löödud pole.
0:0. Liverpool oli taas lähedal juhtväravale, aga väravavaht Stankovic päästab Salzburgi halvimast.
3:0. Kübaratrikk! Poolakast ründaja Milik realiseerib penalti ja vormistab juba 37 minutiga Genki vastu kaabutriki.
0:0. Keita leidis suurepärase sööduga üles Salah'i, aga täiesti vabaks jäänud egiptlane eksib ning lööb palli selgelt väravast mööda.
2:0. Milik on 26. minutil taas täpne ja kasvatab Napoli eduseisu.
0:0. Haalandil oli hea võimalus kiirrünnakust Salzburg juhtima viia, aga norralane lööb Alissonile palli otse sülle.
0:0. Salzburgi ja Liverpooli vaheline kohtumine on alanud hoogsalt ning mõlemad tiimid on juba mitu korda ohtlikult palli kasti toimetanud. Teravamaks pooleks on ehk isegi Salzburg olnud.
1:0. Esimene värav on juba löödud, kui Arkadiusz Milik viib Napoli juhtima.
Kohtumised on alanud!
Esimesed mängud algavad juba kohe, kui Salzburg võõrustab Liverpooli ja Napoli võtab vastu Genki. Tuletame meelde, et Salzburg, Liverpool ja Napoli võitlevad kõik koha eest 16 seas.
Tervist, jalgpallisõbrad! Meistrite Liigas selguvad sel nädalal viimased edasipääsejad 16 parema sekka. Täna selguvad viimased edasipääsejad gruppides E, F, G ja H.