BLOGI JA FOTOD | Liverpool lõi Sloveenias seitse väravat, Tottenham tegi tiitlikaitsjaga viigi

(19)
Vaata väravaid!

Ragnar Klavani koduklubi Liverpool avas jalgpalli Meistrite liigas võiduarve ja tõusis oma alagrupi liidriks, kui võõrsil purustati Sloveenia klubi Maribor 7:0. Tegu on Liverpooli suurima võõrsilvõiduga eurosarjades läbi aegade.

Liverpool asus juhtima juba 4. minutil Roberto Firmino väravast, kes oli ka teisel poolajal 5:0 tabamuse autor. Kaks väravat sai kirja ka Mohamed Salah (3:0 ja 4:0), jala said valgeks veel Philippe Coutinho (2:0), vahetusest sekkunud Axel Oxlade-Chamberlain (6:0) ja Trent Alexander-Arnold (7:0).

Liverpooli keskkaitses mängisid Joel Matip ja Dejan Lovren. Ragnar Klavan jälgis kogu kohtumist pingilt.

Teises sama grupi mängus oli Moskva Spartak suurelt 5:1 üle Sevillast. Neli viimast väravat lõi Spartak oma fännide ees teisel poolajal.

E-grupi tabel pärast 3. vooru: 1. Liverpool 5, 2. Moskva Spartak 5, 3. Sevilla 4, 4. Maribor 1.

H-grupi põnevusmängus tegid tiitlikaitsja Madridi Real ja Tottenham Hotspur esimese koduväljakul 1:1 viigi. Raphael Varane omaväravast läks Inglise klubi 28. minutil juhtima, kuid Cristiano Ronaldo seadis penaltist viigi majja juba 43. minutil. Karistusalas kukutati Serge Aurieri poolt Reali poolkaitsja Toni Kroos.

Väärt saavutusega sai kodus hakkama Küprose meeskond Nicosia APOEL, kes tegi Dortmundi Borussiaga 1:1 viigi. 62. minutil pääseti Benini ründaja Mickael Pote väravast juhtima, kuid kreeklane Sokratis sahistas teisel pool väljakut võrku juba viis minutit hiljem.

H-grupi tabel: 1. Tottenham 7, 2. Real 7, 3. Dortmund 1, 4. APOEL 1.

F-grupis võitis Manchester City kodus 2:1 Napolit ning Donetski Šahtar alistas võõrsil 2:1 Feyenoordi.

F-grupi rabel: 1. Man City 9, 2. Donetsk 6, 3. Napoli 3, 4. Feyenoord 0.

G-grupis pakkusid ägeda lahingu Saksamaal RB Leipzig ja FC Porto. 3:2 võidu sai kodumeeskond - kõik väravad löödi esimesel poolajal. Istanbuli Besiktas oli samal ajal võõrsil 2:1 parem Monacost.

G-grupi tabel: 1. Besiktas 9, 2. Leipzig 4, 3. Porto 3, 4. Monaco 1.

Meistrite liiga 17. oktoobril
Kõik mängud on lõppenud:APOEL - Dortmund 1:1Feyenoord - Donetsk 1:2Manchester City - Napoli 2:1Maribor - Liverpool 0:7Monaco - Besiktas 1:2Leipzig - Porto 3:2Real - Tottenham 1:1Spartak - Sevilla 5:1
H-grupi tabel pärast 3 vooru: 1. Tottenham 7 punkti, 2. Real 7, 3. Dortmund 1, 4. APOEL 1. Juhul, kui Küprosel üleminutitel keegi ei sahista.
Real - Tottenham läbi - 1:1.
Alexander-Arnold lööb veel 90. minutil 7:0 ja sellega on jalgpalliõhtu Mariboris lõppenud.
Õhtu esmene punane kaart anti Feyenoordi - Donetski mängus Ukraina klubi kaitsjale Jaroslav Rakitskile, kel kollane juba all oli.
Maribor - Liverpool 0:6. Vahetusest sekkunud Oxlade-Chamberlain saab 86. minutil jala valgeks.
Spartak on löönud 67. ja 74. minuti väravatest juba 4:1 ning on hetkel E-alarupis Liverpooli järel võtmas teist kohta. Kaks esimest jääksid praeguse seisuga 5 punkti peale, Sevillal oleks 4 ja Mariboril 1 punkt.
Dortmundi viigivärav:
APOEL - Dortmundi mängus, mis poolajal oli veel 0:0, on mõlemad klubid värava löönud. 62. minutil APOEL-il Micael Pote ja Borussial 67. minutil Sokratis.
Kane'il oli 71. minutil super võimalus, kuid väravavaht Navas saab löögile näpud vahele! Nurgalöögi ajal tehakse Marcelole viga. Real - Tottenham ikka 1:1.
Liverpool on teinud kaks vahetust - 57. minutil Salah välja, Oxlade-Chamberlain sisse, 58. minutil Firmino välja, Sturridge sisse. Üks käik on veel varuks.
Besiktas, kes kutsus üles fänne mitte staadionile tulema, on Monacos läinud 54. minutil 2:1 juhtima. Tribüünid ongi pooltühjad.
Moskva Sparta läks 58. minutil Sevilla vastu 2:1 juhtima (Paraguay ründaja Lorenzo Melgarejo).
Samal ajal kui Hugo Lloris Benzema pealöögile supertõrje teeb, on Firmino löönud Mariboris 54. minutil 5:0!
Dortmundi fännid enne APOEL-i mängu. Foto: AP/Scanpix
Skoorid poolajal: APOEL - Dortmund 0:0Feyenoord - Donetsk 1:1Manchester City - Napoli 2:0Maribor - Liverpool 0:4Monaco - Besiktas 1:1Leipzig - Porto 3:2Real - Tottenham 1:1Spartak - Sevilla 1:1
Küprose klubi Nicosia APOEL on suutnud Dortmundi avapoolajal 0:0 peal hoida. Pealelöökide arv on Saksa klubi kasuks 8:1.
Liverpool on enne poolaega löönud ka 4:0 (40. min Mo Salah).
Maribor tegi mängu alguses väikest püro. Foto: Reuters/Scanpix
Ronaldo on penaltipunktil kindel. Seis Madridis viigis 1:1.
42. minut: Toni Kroos võetakse karistusalas maha ja Real saab penalti!
Madridis lõi Raphael Varane 28. minutil omavärava. Tottenham juhib tiitlikaitsja vastu 1:0!
Donetski Šahtar on 24. minutil võõrsil Feyenoordi vastu 1:1 viigistanud (värav: Bernard).
1-0 Monaco asub 30. minutil Falcao väravast Besiktase vastu juhtima.
Porto on Leipzigi vastu 18. minutil viigistanud 1:1. Saksa klubi läks juhtima 8. minutil.
0-3 Salah lööb Liverpooli kolmanda. Mäng tehtud.
1:0 on seis ka RB Leipzigi - FC Porto ning 2:0 Manchester City - Napoli mängus. Inglismaal on skoorinud 9. minutil Sterling ja 13. minutil Gabriel Jesus.
2-0 Philippe Coutinho suurendab 13. minutil Liverpooli eduseisu. Milneri tsenderdus penaltipunkti juurde vabasse tsooni. Brasiillaselt kaunis puude.
Skoor on avatud ka Hollandis, kus Feyenoordi viis 7. minutil Donetski Šahtari vastu juhtima Steven Berghuis.
Maribor polnud vastuväravale kuigi kaugel. 8. minutil saadi päris lubav kiirrrünnak ja harutati ka Liverpooli kaitse osavalt lahti. Pealelöök läks ainult kõrgelt üle.
1-0 Liverpool avab skoori juba 4. minutil: Robert Firmino saab kahe kaitsja vahel löögile ja palli sisuliselt tühja väravasse kõksata, väravavaht kattis sööduandjat Mohamed Salahi.
Kui Klavan täna platsile peaks pääsema, kohtub ta "vana sõbra" Viktor Kassaiga.
Oleme algkoosseisude ootuses. Hiljemalt 20.45 peaksid need kõik väljas olema.
Enne jalgpalliõhtu põhisündmusi peetakse ka U19 Meistrite liiga kohtumisi, kus Steven Gerrardi juhendatav Liverpool on poolajaks Maribori vastu 2:1 juhtimas. https://twitter.com/LFC/status/920255322425561088