BLOGI | Inglaste pidu Meistrite liigas: Liverpool ja Tottenham tõrjusid Itaalia klubid konkurentsist

(34)
Mohamed Salah lööb avavärava
Mohamed Salah lööb avaväravaFoto: Peter Byrne, PA Wire/PA Images/Scanpix

Teisipäeva õhtul peeti jalgpalli UEFA Meistrite liigas alagrupiturniiri viimase vooru mängud neljas grupis. Raskest seisust suutsid välja tulla Inglismaa klubid Liverpool ja Tottenham, kes murdsid 16 parema hulka.

Liverpool alistas C-alagruppi juhtinud Napoli 1:0. Inglaste võiduvärava lõi Anfieldi staadionil Mohamed Salah 34. minutil.

Kuna Prantsusmaa tippklubi Paris Saint Germain alistas samal ajal võõrsil Crvena Zvezda 4:1, võitsid prantslased alagrupi ning teisena sai edasi Liverpool.

B-alagrupis suutis Tottenham võõrsil Barcelona vastu välja võidelda 1:1 viigi - päästva viigivärava lõi 85. minutil Lucas Moura - ning sellest piisas, et hispaanlaste järel ja Milano Interi ees teine koht saavutada. Inter mängis oma võimalused maha, kui piirdus koduväljakul PSV Eindhoveni vastu 1:1 viigiga.

Nii Tottenham kui Inter lõpetasid 8 punktiga ning ka omavahelised mängud olid viigis, kuid enamlöödud väravad andsid edasipääsu Põhja-Londoni klubile.

Jalgpalli Meistrite liiga
PSG lööb lõpus veel ühe värava ja võidab Belgradis 4:1. Liverpool alistas tänu Salahi väravale Napoli 1:0 ja pääses samuti edasi! Lõpuminutitel tegi Liverpooli väravavaht Alisson Becker ka ühe imelise tõrje! Suurepärane õhtu inglastele, suur masendus itaallaste jaoks.
Barcelona ja Tottenhami mäng lõppes 1:1. Kuna Inter ei suutnud PSV vastu enamat 1:1-st, pääsesid teisena edasi inglased.
Raphael Guerreiro lööb teise värava ja kasvatab Borussia edu Monaco vastu 2:0-le.
Lucas Moura lööb Barcelona vastu 1:1! Tottenham tõrjub hetkeseisuga Interi välja.
Napolil ja Tottenhamil on jäänud päästva viigivärava löömiseks 10 minutit...
PSG lööb Marquinhosi esituses Belgradis 3:1 ja kindlustas ilmselt edasipääsu.
David Ospina tegi hiilgava tõrje ja päästis Napoli. Mane pääses värava eest vabalt löögile!
Liverpooli kangelase Salahi jaoks oli tänane selle aasta 34. värav oma koduklubi eest. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072603854938738691
Inter viigistab PSV vastu 1:1! Tottenham, kes kaotab Barcelonale 0:1, langeks hetkeseisuga välja. Itaallaste kangelaseks tõusis Mauro Icardi.
Liverpool kontrollib mängu kenasti. Hetkeseisuga ei paista itaallaste päästvat väravat kuskilt.
Tottenham jahib viigiväravat. Teisel poolajal on võimalused olnud Eriksenil ja Kane`il. https://twitter.com/SpursOfficial/status/1072599915254243328
Kui Crvena Zvezda peaks PSG vastu viigistama ja Liverpool võidab Napolit, on kolmel klubil 9 punkti. Esimesena saab siis edasi Liverpool tänu omavahelistele mängudele, teisena PSG.
Õhtu kõige uskumatum seis on Milanos, kus Inter kaotab PSV-le 0:1 ja mängib hetkeseisuga oma edasipääsulootused maha...
Crvena Zvezda lööb PSG vastu ühe tagasi - 1:2. Belgradi publikut rõõmustas Marko Gobeljic.
Salahil oli teise poolaja alguses hiilgav võimalus, kuid ta kõmmutas karistusalas löögile pääsedes mööda! Salahil on täna olnud kolm väga head võimalust, millest ta realiseeris kõige raskema. https://twitter.com/LFC/status/1072599880978325505
Teine poolaeg on alanud.
Avapoolaeg lõppenud ka B-grupis: Barcelona - Tottenham 1:0, Inter - PSV 0:1. Siit seltskonnast on välja langemas Inter. Itaallastele piisab aga hetkel edasipääsuks ka viigist...
Avapoolajad on lõppenud: Liverpool - Napoli 1:0, Crvena Zvezda - PSG 0:2. Hetkeseisga langeks välja Napoli.
Nii lõi Salah avavärava.
PSG kindlustab oma edasipääsu, lüües Belgradis 2:0. 40. minutil jõudis sihile brasiillane Neymar.
PSG äss Cavani on tänavusel alagrupiturniiril olnud osaline juba neljas väravas. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072591086110076929
Ja Mohamed Salah lööb ära - 1:0! Liverpooli ründeäss mängib karistusalas ühe kaitsja üle ja saadab palli Napoli väravasse. Hetkeseisuga on PSG-l 11, Liverpoolil ja Napolil 9 punkti, välja langeks itaallased.
Mees, kes kurvastas Interit ja aitas hetkeseisuga Tottenhami kaheksandikfinaali. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072588315856175104
Mane lööb värava, kuid see ei loe, sest oli selge suluseis.
Porto puurivahist Iker Casillasest sai teine mängumees, kes on jõudnud Meistrite liigas 100 võiduni. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072586099950870534
Dortmundi Borussia pääses Prantsusmaal Raphaël Guerreiro väravast Monaco vastu 1:0 ette. Edasipääsu taganud Borussial ja Madridi Atleticol on hetkel võrdselt 13 punkti. Atletico - Brügge mängus on seis 0:0.
PSV teeb Tottenhamile kingituse ja asub Interi vastu 1:0 juhtima. 13. minutil sahitas väravavõrku Lozano.
Edinson Cavani viib PSG võõrsil Crvena Zvezda vastu 1:0 ette. PSG-l on hetkeseisuga 11, Napolil 10 ja Liverpoolil 7 punkti.
Kohe järgmisel rünnakul leidis Mertens Liverpooli karistusala joonele spurtinud Hamšiku, kes lööb vabalt peale, kuid üle värava.
7. minutil on Liverpoolil suurepärane võimalus, kuid Salahi esimene puude ebaõnnestub ja egiptlane ei pääse väravavahiga silmitsi!
Tottenhami edasipääsulootused saavad juba 7. minutil suure tagasilöögi, kui Ousmane Dembele viib Barcelona 1:0 ette.
Liverpooli ja Napoli mäng on alanud väga luuravalt.
Insigne (Napoli) jäi 3. minutil suluseisu.
Barcelona annab mitmele põhimehele puhkust - koos teistega on varumeeste hulgas ka Lionel Messi. https://twitter.com/FCBarcelona/status/1072563180172443649
Sellises seisus minnakse vastu B-alagrupi viimasele voorule. Tottenham kohtub võõrsil Barcelonaga, Inter võtab vastu PSV. https://twitter.com/SpursOfficial/status/1072570261826871296
Schalke võidab Alessandro Schopfi 90. minuti väravast Moskva Lokomotivi 1:0 ja kustutab venelaste lootuse kolmandaks tõusta. D-alagrupi võitnud Porto alistas Galatasaray 3:2, teisena läks grupist edasi Schalke. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072579510929948672
Kahes mängus on avapoolaeg lõppenud. Hetkeseisuga on Galatasaray hõivamas kolmandat kohta. Edasipääsejad - Porto ja Schalke - olid juba varem teada. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1072562902723387394