BLOGI | Chelsea purustas Euroopa liiga finaalis Arsenali

(16)
Chelsea tähistab väravat
Chelsea tähistab väravatFoto: Amr Abdallah Dalsh, Reuters/Scanpix

Bakuus peetud jalgpalli Euroopa liiga finaalis krooniti võitjaks Chelsea, kes alistas Inglise klubide duellis Arsenali 4:1 (0:0).

Avapoolajal jätsid mõlemad meeskonnad väravad löömata, kuid teine mängupool algas kohe tulevärgiga. 49. minutil avas skoori prantslane Olivier Giroud, kes suunas palli peaga väravasse Emersoni täpse tsenderduse järel. Kulus 11 minutit ja Pedro saatis karistusala keskelt palli võrku pärast Eden Hazardi head söötu. Viis minutit hiljem kukutati Arsenali kaitsjate poolt Giroud, kohtunik määras 11 meetri karistuslöögi ja Hazard tegi penaltipunktilt seisuks juba 3:0.

69. minutil vähendas vahetusest sekkunud Alex Iwobi imeline kauglöök otse õhust Arsenali kaotusnumbreid, kuid juba kolm minutit hiljem lõi Hazard oma teise värava. Seisuga 4:1 mäng lõppeski.

Kui Chelsea peatreener Maurizio Sarri ei olnud enne tänast ühtegi suurt tiitlit võitnud, siis Arsenali juhendaja Unai Emery oli varem Euroopa liiga võitnud kahel korral (2014, 2016) Sevillaga.

Arsenali jaoks oli täna ühtlasi mängus pääse järgmise hooaja Meistrite liigasse, sest Inglismaal jäädi esinelikust välja, lõpetades viiendana.

Londoni klubid oli tänavusel hooajal varem kohtunud kahel korral ning mõlemal meeskonnal oli kirjas üks võit - kui sügisel võitis Chelsea oma koduväljakul 3:2, siis jaanuaris võttis Arsenal 2:0 revanši.

Euroopa liiga finaal: Chelsea - Arsenal
KÕIK! Chelsea võidab Euroopa liiga finaali igati teenitult 4:1! Kaks selle hooaja varasemat finaali oli Chelsea kaotanud - Inglise liigakarikal penaltide järel Manchester Cityle ja FA Community Shield`il (ehk Inglise superkarikal) samuti Manchester Cityle (0:2).
Normaalaeg on täis tiksunud.
Arsenali võimalus! Lacazette oskas karistusalas puurivahiga üks-ühe vastu pääsedes väravast mööda lüüa!
Pedrost sai esimene mees, kes on löönud värava nii Meistrite liiga kui Euroopa liiga finaalis. https://twitter.com/EuropaLeague/status/1133833178291101696
Petr Cechile tuleb kaasa tunda - talle on löödud neli väravat, kuid tal polnud mingit võimalust neid tõrjuda.
Cech päästab Arsenali hullemast ja toob vahetusmees Williani löögi tagumisest nurgast ära.
Pealelöögid raamidesse on 7:1 Chelsea kasuks. Nii ongi Arsenalil väga raske üle ühe värava lüüa...
Sarri: Tundub, et Chelsea võtab seda mängu väga tõsiselt ning Sarri hooaja saab igati kordaläinuks lugeda
Ja kohe 4:1! 72. minutil vormistab Hazard Chelsea kontrarünnaku väravaks.
Ei, Arsenal ei saa kaotuse korral Meistrite liigasse. Reglemendi järgi saab vaid Euroopa liiga võitja.
did_226360: Kas Arsenal ei saa ka kaotuse korral Meistrite Liigasse kuna Chelseal on pääs niikuinii sinna tagatud oma 3. kohaga PL-s?
3:1! Arsenal lööb ühe värava tagasi - vahetusmees Alex Iwobi kõmmutab kauglöögi otse õhust väravasse!
Hazard lööb 11 meetri karistuslöögist 3:0! Kas see oli Belgia jalgpallitähe hüvastijätuvärav enne Reali siirdumist?
Chelsea saab penalti! Giroud joostakse karistusalas selja tagant pikali.
2:0! Hazard leiab karistusalast Pedro, kes lööb palli ühe puutega väravasse! Kas 60 minutiga on mäng tehtud?
Chelsea mehed tähistavad väravat:
Olivier Giroud`st sai ühtlasi esimene Inglise klubi ründaja pärast Alan Shearerit, kes lõi eurosarjas hooajaga 11 väravat.  Shearer suutis seda Newcastle Unitedi eest hooajal 2004/05.
1:0 Chelsea`le! Giroud saadab 49. minutil Emersoni täpse tsenderduse järel palli peaga Arsenali võrku!
Giroud` löök vuhiseb väravast mööda. Kuna oli rikošett, tuli nurgalöök. See aga ohtu ei kujuta.
Teine poolaeg on alanud.
Avapoolaeg lõppeb 0:0.
Avapoolaja lõpuni jääb veel viis minutit. Hetkel on viik täiesti õiglane tulemus, kuigi seis võiks vabalt olla ka 1:1 või 2:2.
Vanameister Cech näitab klassi ja toob Giroud`löögi tagumisest nurgast ära! Chelsea on mängu hästi käima saanud.
Chelsea ohtlik pealelöök Emersoni esituses - Petr Cech tõrjub! Jätkuolukorras üritas Hazard kaitsjate vahelt läbi purjetada, ent Maitland-Niles suutis viimasel hetkel jala vahele saada.
Selline oli mängu alguse Aubameyang`i võimalus, kes ei tabanud hästi palli ja lõi mööda. https://twitter.com/EuropaLeague/status/1133816977401753606
Arsenal on selgelt ohtlikum. Taas terav sööt ette kontrarünnakusse, kuid seekord jõuab väravavaht esimesena pallini.
Jälle Arsenali ohtlik olukord: Lacazette saab täpse söödu ette, kuid Azpilicueta ja Kepa suudavad viimasel hetkel olukorra klaarida! Chelsea mehed põrkavad ka kokku ja Azpilicueta saab pisut viga, kuid suudab jätkata.
Ei! Penaltit ei tule. Väravast välja jooksnud Kepa puutus läbi pääsenud Lacazette`i jalga ja Arsenali ründaja kukkus karistusalas.
Penalti Arsenalile?
Arsenal loob taas võimaluse, kuid Chelsea kaitsjad suudavad palli karistusalast nurgalöögiks mängida.
Vahepeal toodi välja fakt, et esimese seitsme minutiga ei olnud Olivier Giroud veel palli puutunud.
Esimese tõeliselt ohtliku olukorra loob Arsenal - puurivahi Kepa Arrizabalaga tõrje järel (Ainsley Maitland-Nilesi tsenderdusele) pääses Aubameyang löögile, kuid pall vuhiseb Chelsea väravast mööda!
Mäng on alanud luuravalt, nagu ikka finaalile kohane.