BLOGI | Ajax häbistas Madridi Reali ja pääses veerandfinaali!

(79)
Tottenham alistas Dortmundi
Ajaxi mehed rõõmustavad
Ajaxi mehed rõõmustavadFoto: SUSANA VERA, Reuters/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas selgusid teisipäeval kaks esimest veerandfinalisti - Amsterdami Ajax šokeeris võõrsil Madridi Reali 4:1 võiduga ja pääses edasi üldskooriga 5:3, Tottenham alistas Dortmundis kohaliku Borussia 1:0 ja jõudis edasi üldtulemusega 4:0.

Tiitlikaitsja Real oli võõrsil Ajaxit võitnud 2:1, kuid kodupubliku ees lasti hollandlased juba 18. minutiks 2:0 juhtima, kui skoori tegid Hakim Ziyach ja David Neres.

62. minutil lõi kahele esimesele väravale otsustava söödu andnud Dusan Tadic juba 3:0 ning kuigi Marco Asensio vähendas seejärel kaotusnumbreid, tegi Lasse Schöne kõigest kaks minutit hiljem lõppseisuks 4:1.

Real oli Meistrite liigas üheksa hooaega järjest vähemalt poolfinaali jõudnud - neist neljal korral tšempioniks tulnud -, kuid tänavune eurohooaeg lõppes kiire krahhiga.

Saksamaa Bundesligas liidrikohta jagav Dortmundi Borussia, kes oli võõrsil Tottenhamile kaotanud lausa 0:3, domineeris avapoolaega täielikult, kuid ei suutnud mitu supertõrjet teinud Spursi puurivahti Hugo Llorisi kordagi üle mängida. Kohe teise poolaja alguses lõi Harry Kane külaliste võiduvärava, mis viis Tottenhami teistkordselt nende ajaloos veerandfinaali.

Jalgpalli Meistrite liiga: Dortmund-Tottenham 0:1, Real-Ajax 1:4
KÕIK! Ajax võitis Reali 4:1 ja Tottenham Borussiat 1:0. EDASI AJAX JA TOTTENHAM. Reali mängumees Nacho sai veel lõpus ka teise kollase kaardi ehk kokkuvõttes punase.
90 minutit on mõlemas mängus täis tiksunud. Ajax ja Tottenham on edasi.
dark knight: kui realil meistrite liiga hooaeg läbi saab, siis Ramose karistuseks saadus 2 mängulise puhkuse järgmine mäng lükkub järgmisse aastasse????
Viljar Tammeleht: Madridi Real on juba sellises šoki seisundis kuna eelmine nädal saadi kõik mängud barca käest ja siit saab edasi ainult hullemaks minna. Forca barca😂😂😂
Kuslap: Ennem tuleb vist Jeesus tagasi maapeale ja toob endaga kaasa Elvise ja Michael Jacksoni, kui Reali president Perez aru saab, et viga on temas, mitte peatreeneri(te)s.
Realil on jäänud vaid 10 minutit armuaega...
Viljar: Hea ongi et keegi teine ka vahepeal võtab ms liiga!!
dr. house: Hollandi jalgpall hakkab ka mäele saama taas vist.
Juss: To Reali fänn. Asi ei olnud ainult Ronaldos vaid ka Zidanes. Võrdle mängupilti enne Zidane, Zidane ajal ja hetkel. Nagu öö ja päev. Loomulikult oli Ronaldo elutähtis lüli, ei vaidle vastu. Kasutas märksa paremini olukordi ära, kui Benzema või Bale.
Ja kohe lööb Lasse Schone vastu 4:1 Ajaxile ja asi on sisuliselt otsustatud!
reali fänn: Kas on veel neid nuustikuid kes ütlevad "Ronaldo who?" Kogu aeg öelnud, et üks mees tassis seda õnnetut satsi. 2001 aastast realile pöialt hoidnud aga kuna Perez on nii taun siis vahelduseks võiks oma tehtud suppi ise süüa.
Real lööb ühe tagasi - Marco Asensio seisuks 1:3.
Reali enam üks värav ei päästa, vaja on lüüa lausa kolm. Suurüllatus on õhus...
VAR vaatas pikalt olukorda, kuid luges lõpuks värava ära. Uurimise all oli, kas pall käis rünnaku alguses üle küljejoone või mitte.
Ajax lööb 3:0! Värava autoriks Dusan Tadic.
58. minut: Benzema võimalus, kuid pealelöök terava nurga alt lendab mööda!
Ajax on kontratel ohtlik, ent siiani on riskiv Real pääsenud...
Tottenham lööb 1:0! Traumast taastunud Harry Kane värava autoriks! Dortmund vajab nüüd suuremat sorti imet - edasi viiks viis väravat...
Teine poolaeg on alanud mõlemas mängus.
Frenkie de Jong tõestas oma söödutäpsusega, miks Barca tema eest 65 miljonit naela välja käib. https://twitter.com/OptaJose/status/1103036850502094848
Meenutame, et Real on Meistrite liigas üheksa hooaega järjest vähemalt poolfinaali jõudnud. Seega oleks tänane väljalangemine tõsine suurüllatus igas mõttes.
DORTMUND - TOTTENHAM AVAPOOLAEG 0:0 (üldseis 0:3). Inglased suutsid tänu Llorisi imetõrjetele kaotusseisu vältida...
REAL - AJAX AVAPOOLAEG 0:2. Hollandlased on hetkel teel veerandfinaali (kokkuvõttes 2:3).
45+1. Reali mees Nacho sai poolaja lõpus nurgalöögi järel peaga löögile, ent pall vuhises väravast mööda.
Jadon Sancho võimalus ja taas Hugo Lloris päästab! Pealelöögid juba 10:0 sakslastele!
Ja kohe tõrjub Lloris ka Mario Götze ürituse! Dortmund vääriks juba väravat...
Tottenhami puurivaht Lloris on hoos - järjekordne hiilgav tõrje temalt, seekord Julian Weigli pealöögile.
Real on sunnitud juba teise vahetuse tegema: samuti vigastada saanud Vinicius Juniori asemele tuleb 35. minutil Asensio.
Reali kaitse on paanikas ning Courtois peab tegema suurepärase tõrje, et meeskond päästa!
29. minut: Reali mees Lucas Vazquez on vigastada saanud ega saa jätkata. Platsile vahetatakse Walesi äss Gareth Bale
Reali mees Vinicius Junior kõmmutas küljevõrku!
Ajaxi poolel sai juba teise resultatiivse söödu kirja Dusan Tadic. Teise tabamuse puhul pääses tema suurepärase söödu järel väravavahiga silmitsi David Neres, kellel polnud raskusi Thibaut Courtoisi üle mängida.
Reusi ohtlik pealelöök karistusalast, Tottenhami kaitsjad suudavad löögile ette jääda ja seis püsib 0:0.
Veel üks üliohtlik olukord Tottenhami värava all, kuid seekord ei pääse Dortmundi mees väravavahiga silmitsi, sest kohtunik fikseerib suluseisu.
2:0 Ajaxile! David Neres jõuab sihile 18. minutil! Hetkeseisuga on edasi juba Ajax!
Dortmund pressib, mida oligi oodata.
Jan Vertonghen teeb suurepärast kaitsetööd ja päästab Tottenhami halvimast.
Ajax asub 1:0 juhtima - 7. minutil lööb Hakim Ziyach 1:0! Põnevamat algust oli raske loota! Ühest väravast jääb aga hollandlastel väheks, sest Real võitis võõrsil 2:1.
Raphael Varane (Real) lõi juba kolmandal minutil palli Ajaxi latti!
Dortmundi esimene nurgalöök ohtu ei kujutanud.
Ka Dortmund - Tottenhami mäng on alanud. Inglased võitsid koduväljakul teatavasti lausa 3:0.
Real-Ajax mäng on alanud. Hispaanlastel on siis avamängust kaasa 2:1 võit.