Bayernile 1:5 hävinud Arsenali olukord ülimalt keeruline, Chelsea pääses viimasel hetkel

(37)
Arjen Robben möödumas Petr CechistFoto: AFP, Scanpix

UEFA jalgpalli Meistrite liiga tänases suurmängus pidi Londoni Arsenal võõral väljakul vastu võtma suure 1:5 kaotuse Müncheni Bayernilt.

Saksamaalt vähemalt viigipunkti vajanud Arsene Wengeri hoolealused pandi paika kohe esimese kolmveerandtunniga, kui Bayern Robert Lewandowski, Thomas Mülleri ja David Alaba väravate abil 3:0 juhtima läks.

55. minutil lõi tabloole 4:0 Arjen Robben, kes oli vahetusest sekkunud vaid napid 15 sekundit varem. Kuigi Olivier Giroud 69. minutil ühe tagasi lõi, jäi viimane sõna kodumeeskonnale, kes Thomas Mülleri teise tabamuse läbi lõppskooriks 5:1 vormistas.

Inglismaa tiimi õhtu muutis veelgi muserdavamaks fakt, et samal ajal teenis Piraeuse Olympiakos hilise 2:1 võidu Zagrebi Dinamo üle. Valitsev Kreeka meister jäi koduplatsil küll 0:1 kaotusseisu, aga Felipe Pardo õhtu teine tabamus 89. minutil tõi kõik kolm võidupunkti ikkagi Olympiakosele.

Chelsea päästis viimasel hetkel võidu

Zagrebi punase tõttu ka viimased 10 minutit enamuses mängida saanud Olympiakos on nüüd 4 mänguga kogunud 9 silma. Sama pulga peal on ka Bayern ja olukorras, kus mängida jääb veel kaks vooru, on Arsenal neist juba kuue punkti kaugusel.

See tähendab, et viimasel 15 hooajal alati alagrupist edasi pääsenud Londoni tiimil enam eksimisruumi pole - nad peavad ise kindlasti kaks viimast mängu Zagrebi ja Olympiakose vastu võitma. Samuti ei tohi viimasest kahest mängust punktilisa teenida Olympiakos ise, kel lisaks Arsenalile kohtuda veel Müncheni Bayerniga.

Teistest tänastest mängudest väärib mainimist fakt, et Artjom Dzjuba kahe värava abil Olympique Lyoni 2:0 alistanud Peterburi Zenit tagas endale seeläbi koha 16 parema seas. Sarnaselt Arsenalile oli keerulises olukorras ka teine Londoni suurklubi Chelsea, kes 83. minuti Williani karistuslöögi abil siiski Kiievi Dinamolt 2:1 võidu suutis näpistada.

Meistrite liiga kolmapäev
Ja need kaks F-alagrupi mängu ongi läbi! Tundub, et Arsenal peab üle 16 aasta kaheksandikfinaalidest suu puhtaks pühkima...
Samal ajal veel halbu uudiseid Arsene Wengeri hoolealustele, sest Olympiakos asus koduplatsil 2:1 Dinamo Zagrebi vastu ette! Felipe Pardo õhtu teine värav tähendab, et Kreeka tiim kerkiks hetkel juba 9 silma peale. Arsenalil on pärast tänast aga vaid 3 punkti.
Ja Thomas Müller lööb Arsenali kirstu veel ühe naela! 90. minutil läheb Bayern juba 5:1 juhtima!
Samal ajal teeb skoori ka Londoni Chelsea! Jose Mourinho saab taas pisut hingamisruumi, kui Willian suurepärase karistuslöögi võrku saadab ja kodumeeskonna 2:1 Dinamo Kiievi vastu ette viib.
Barcelona otsutab lõplikult mängu, kui Neymar 83. minutil 3:0 BATE võrku lööb.
Väravapidu Romas! Ömer Toprak teenib Bayeri poolelt punase - teenitud penalti virutab tugevalt allanurka Miralem Pijanic! Roma asub 80. minutil juhtima 3:2.
Chelsea mured jätkuvad! Dinamo Kiiev lööb 78. minutil seisuks 1:1. Skoori tegi ei keegi muu, kui Aleksandar Dragovic, ehk mees, kes esimesel poolajal omaväravaga maha oli saanud.
Maccabi lööb aga koheselt ühe tagasi! 1:3 teeb skooriks penalti realiseerinud Eran Zahavi.
Ja Porto läheb juba 3:0 Maccabi vastu juhtima, skooritegijaks sedapuhku Miguel Layun.
Arsenal lööb ühe Bayerni vastu tagasi! 69. minutil saadab palli Neueri selja taha Olivier Giroud! Kaotusnumbrid 4:1 on siiski karmid.
Kui Zenit oma 2:0 eduseisu Lyoni vastu hoida suudab, on nad 4 mängu läbinud täiseduga ja võivad marssida 16 parema sekka:https://twitter.com/ChampionsLeague/status/662013710786015233
Olympiakos saab lõpuks oma viigivärava Dinamo Zagrebi vastu kätte! 65. minutil lööb 1:1 Felipe Pardo.
Hollandi ründelegend Patrick Kluivert pakub, et Bayern loputab Arsenali lõpuks 6:0https://twitter.com/BBCSport/status/662011863140605952
Asjad asetab vaikselt riiulisse ka Barcelona, kes 60. minutil Luis Suareze värava läbi 2:0 Borissovi Bate võrku lööb!
Artjom Dzjuba lööb oma teise värava ja Peterburi Zenit läheb 58. minutil Olympique Lyoni vastu 2:0 juhtima!
Neymari esimese poolaja penaltist veel "fotosüüdistus":
Arsenalil võimalus auväravaks, aga Santi Cazorla tabab Bayerni väravavahti Manuel Neuerit, luhates seeläbi oivalise võimaluse.
BAYERN LÖÖB ARSENALI VASTU JUBA 4:0 JUHTVÄRAVA! Skoori teeb Arjen Robben, kes tuli väljakule napid 15 sekundit varem - hollandlane saadab nahkkera oma esimese puutega kindlalt võrku ja Arsenali teekond Meistrite liigas on jälle väga keeruliseks muutumas...
Konstantinos Fortounis eksib samal ajal penaltil - Olympiakose mees sai veel ka tagasipõrkunud pallist täpsust proovida, aga löök lendab üle värava. Võõrsilmeeskonna Dinamo Zagrebi libe 1:0 eduseis püsib.
USKUMATU! Leverkuseni Bayer tulebki 7 minutiga 0:2 kaotusseisust välja - 52. minutil lööb Roma vastu tabloole 2:2 Javier Hernandez ehk Chicharito!
Porto hakkab vaikselt asju Maccabi Tel Avivi vastu otsustama - 50. minutil viib Portugali tiimi võõral väljakul 2:0 ette Andre!
Ja Gent asub üllatuslikult koduplatsil Valencia vastu juhtima! 48. minutil virutab penalti võrku Sven Kums.
Roma ja Leverkusen pakuvad taas tõelist väravatesadu! Bayer vähendab kohe teise kolmveerandtunni alguses oma kaotusnumbrid 1:2 peale. Väravalööjaks Admir Mehmedi.
Oi-oi-oi, Arsenal...David Alaba viib 44. minutil Müncheni 3:0 juhtima! Väga täpne löök ristnurka.
Huvitav fakt, et vaid Real Madridil on õnnestunud rohkem väravaid läbi vastase jala saada. Chelsea kasuks on omaväravaid Meisrite liigas löödud juba tükki 10:https://twitter.com/InfostradaLive/status/662002346919133184
Kui Chelsea võõrsil Kiievi Dinamo väravalukku lahti muukida ei suutnud, siis 34. minutil see koduplatsil õnnestus! Tõsi, see juhtus tänu vastasele, kui Aleksandar Dragovic palli omaväravasse saatis.
Siin Neymar ka BATE kaitsjate vahel soleerimas:
Väravaid sajab igal pool! Neymar realiseerib 31. minutil penalti ja Barcelona juhib 1:0 Borissovi BATE vastu.
Edin Džeko viib Roma juba 2:0 Leverkuseni Bayeri vastu ette!
Arsenali õudus jätkub...Thomas Müller lööb 29. minutil tabloole 2:0! Segadus kastis ja sakslane saadab maapõrkega palli ettenurka. Petr Cech on võimetu.
Artjom Dzjuba viib 25. minutil Peterburi Zeniti Lyoni vastu juhtima!
Mohamed Salahi väravaks kulus vaid 100 sekundit. Ühtlasi oli see AS Roma aegade kiireim tabamus Meistrite liigas:https://twitter.com/ChampionsLeague/status/661997267172372480
Kaks kiiret väravat! Armin Hodzic viib Dinamo Zagrebi Piraeguse Olympiakose vastu 1:0 ette. Samal ajal teeb skoori ka Cristian Tello, kes lööb Porto Maccabi Tel Avivi vastu juhtima.
Mesut Özil sahistab teisel pool Arsenali särgis võrku, aga tabamus ei loe - kohtunikud nägid eelnevalt käega mängu.
Ja Bayern läheb Arsenali vastu 11. minutil juhtima! Robert Lewandowski, kes muu?!? Poola ründaja kõmmutab võrku Thiago Alcantara söödu.
Thomas Vermaelen on täna esimest korda Barcelona eest Meistrite liigas väljakul, tehes seeläbi ka omamoodi ajalugu:https://twitter.com/InfostradaLive/status/661994407437213702
Esimene värav on löödud! AS Roma asus 3. minutil tänu Mohamed Salahi väravale Leverkuseni Bayeri vastu juhtima.
Ja mängud üle Euroopa on alanud!
Kahtlemata on üks huvitavamaid lahinguid aset leidmas Münchenis, kus kohalik Bayern loodab Londoni Arsenali elu keeruliseks teha. Arsene Wengeri hoolealused kahtlemata punktilisa vajavad, kas antud koosseis selleks võimeline on?https://twitter.com/SkySportsNewsHQ/status/661989302910472197
Õhtused tervitused, vutisõbrad! 15 minuti pärast algavad järjekordsed Meistrite liiga mängud. Põnevust peaks õhus olema küll ja veel.