Andreas Vaikla esimene Meistrite liiga mäng lõppes õnnetult, Pika koduklubi alustas samuti pettumusega

 (1)
Eesti jalgpallikoondise treening
Andreas VaiklaFoto: Hendrik Osula

Eile õhtul peeti suurem osa Meistrite liiga teise eelringi avamängudest, kus võistlustules olid ka kahe Eesti koondislase klubid: Andreas Vaikla leivaisa Mariehamn ning Artur Pika tööandja Barõssavi BATE.

Mõlema mehe jaoks oli paraku tegu negatiivse maiguga vutiõhtuga: Ahvenamaa klubi sai koduplatsil Varssavi Legialt 0:3 kaotusega ning on seega juba kordusmängu eel sisuliselt konkurentsist väljas. Legia tegi Mariehamniga sotid selgeks juba avapoolaga - väravad löödi 8. minutil penaltist ning 40. ja 44. minutil mängust. Sealjuures oli teise värava puhul oma süü ka väravavahil Vaiklal, kes pareeris esmalt pealelöögi tagasi ohutsooni ning lasi seejärel teise laine pealelöögi jalge vahelt läbi.

BATE seis sedavõrd nukker ei ole, kuid koduplatsil tehtud 1:1 viik autsaideri Alaškertiga rõõmustamiseks palju põhjusi ei paku. Esimeses eelringis Andorra meistri kahe mängu kokkuvõttes vaid 2:1 alistanud Armeenia meistrite vastu lõi BATE poolt mõlemad väravad Aleksei Rios - ühe vastaste, teise oma võrku.

Kui Vaikla tegi kaasa kogu mängu, siis viimasel ajal vigastusega kimpus olev Pikk BATE koosseisu ei kuulunud.

Kordusmängud peetakse järgmisel nädalal.