Wayne Rooney ei saa Eesti vastu mängida

 (45)
Wayne Rooney
Reuters/Scanpix

Eesti jalgpallikoondis kohtub 6. juunil Tallinnas EM-valiksarjas Inglismaaga. Eile Andorraga mängus kollase kaardi saanud inglaste ründaja Wayne Rooney peab Eestiga mängu distsiplinaarkaristuse tõttu vahele jätma.

Inglaste kapten John Terry ütles 3:0 võiduga lõppenud mängu järel, et Rooney sai hoiatuskaardi suuresti Andorra mängijate negatiivse käitumise pärast, mis noore ründaja endast välja viis. “Nad petsid, sukeldusid ja viitsid lihtsalt aega. Õnneks oskasime seda oodata ja saime kolm punkti,” teatas Terry.

Eile taas kuivale jäänud Rooney viimane värav ametlikes mängudes Inglismaa koondise eest pärineb 2004. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirilt.

Inglased suutsid Barcelonas Andorra vastu väravani jõuda alles teisel poolajal, kui Steven Gerrard lõi kaks ja David Nugent ühe värava.

Horvaatia juhib EM-valiksarja E-alagruppi 13 punktiga (5-st mängust), 11 punkti on nii viis mängu pidanud Venemaal kui ka kuus kohtumist pidanud Iisraelil ja Inglismaal. Eesti ja Andorra on punktita, Makedoonia on 7 punktiga viies.

Futboliit (talgpall)