VIDEOD | 42-aastase vaheaja järel Bundesligas toimunud Berliini derbi lõppes kaosega, mängijad pidid väljakule tormanud ultrafänne rahustama

 (9)
VIDEOD | 42-aastase vaheaja järel Bundesligas toimunud Berliini derbi lõppes kaosega, mängijad pidid väljakule tormanud ultrafänne rahustama
Unioni väravavaht Rafal Gikiewicz fänne maha rahustamasFoto: HAYOUNG JEON, EPA/Scanpix

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas sai 42-aastase vaheaja järel taas näha Berliini derbit, kui sedapuhku kohtusid omavahel Bundesligasse tõusnud Berliini Union ning Berliini Hertha. Tulemusest enam kõneainet pakkus aga staadionil lahvatanud kaos.

Juba Unioni kodustaadionil toimunud kohtumine ise osutus tuliseks. Kui juba tundus, et kohtumine lõppeb väravateta viigiga, siis 90. minutil määrati Unionile penalti. Sebastian Polter kasutas võimaluse ära ning Union teenis hooaja kolmanda võidu.

Poolehoidjad tegid olukorra aga veelgi pinevamaks, kui juba mängu ajal visati ilutulestiku rakette platsile. Suitsu tekkis olukorrast niivõrd palju, et kohtunikul tuli teise poolaja alguses kuueks minutiks kohtumine peatada. Lisaks süüdati ka fännisektor, kus istusid külalised ehk Hertha poolehoidjad.

Pärast matši otsustasid Unioni ultrafännid Hertha poolehoidjatele võitu nina alla hõõruma minna ning tormasid väljakule. Unioni mängijad aga eesotsas väravavahi Rafal Gikiewicziga suutsid fännid siiski maha rahustada.

"Tegu oli derbiga ja palju emotsioone oli õhus," rääkis võiduvärava löönud Polter. "Me mängijatena tahtsime, et klubi mainet ei kahjustataks ja seega oli meil kohustus peatada oma fännid enne, kui nad millegi rumalaga hakkama saavad."

Union hoiab 10 punktiga 13. kohta, jäädes tulises rivaalist Herthast maha vaid ühe silmaga.

Seotud lood:
Futboliit (talgpall)