Arsenali kodustaadionil 59 000 pealtvaataja ees peetud mängu asus Chelsea juhtima 25. minutil, kui vasakkaitsja César Azpilicueta Arsenali paremkaitsja Carl Jenkinsoni prohmaka ära kasutas ja palli väravasse saatis.

Liigakarikale omaselt mängisid mõlemad meeskonnad suuresti oma varumeestega ning Chelsea pääses 66. minutil juba 2:0 juhtima, kui Juan Mata, kes Jose Mourinho naasmisel on Inglise kõrgliigas minimaalselt mänguaega saanud, palli Lukasz Fabianski selja taha saatis. Rohkem väravaid mängus ei löödud ning Chelsea tagas võiduga koha veerandfinaalis.

Mourinho tähistas eilse võiduga oma 200. mängu Chelsea treenerina.

Meeskondade peatreenerite omavaheliste kohtumiste seis räägib selgelt Chelsea kasuks. Mourinho on võitnud 5 korda, 4 korda on mäng lõppenud viigiga, Arsene Wenger pole Chelseat Mourinho ajal aga kordagi võitnud.