VIDEO | Uskumatu möll: Napoli võit Juventuse üle vallandas tõelise peo, 28 aastat ootust võib läbi saada


Marek Hamsik, Lorenzo Insigne, Jose Callejon ja tulised Napoli fännid.
Marek Hamsik, Lorenzo Insigne, Jose Callejon ja tulised Napoli fännid.Foto: Official SSC Napoli/Twitter

Euroopa suurtest jalgpalliliigadest on hooaja lõpp kõige põnevam kindlasti Itaalias, kus neli vooru enne lõppu on Torino Juventuse edu Napoli ees kõigest üks punkt.

Napoli alistas pühapäeva õhtul võõrsil Juventuse 1:0 tänu Kalidou Koulibaly 90. minuti väravale. Turniiritabelis on Juventusel nüüd 85 ning Napolil 84 silma. Viimati hooajal 1989/90 Itaalia meistriks kroonitud Napoli fännidele mõjus võit tõeliselt joovastavalt. Napoli lennujaama tuli saabunud meeskonda vastu võtma koguni 20 000 inimest.

Napoli on küll praegu veel tagaajaja rollis, kuid otsustavate mängude graafik annab neile siiski lootust. Viimasel kuuel hooajal Itaalia meistriks tulnud Juventusel seisavad veel ees võõrsil peetavad kohtumised tabeli tippu kuuluvate Milano Interi ja AS Romaga. Koduplatsil kohtutakse Bologna ja Hellas Veronaga.

Napolil tuleb omakorda koduväljakul mängida Torino ja Crotone'ga. Võõrsil minnakse vastamisi Fiorentina ja Sampdoriaga.

Nüüdseks juba 28 aastat klubi kolmandat Itaalia meistritiitlit ootavad Napoli fännid olid viimatisest võidust loomulikult vaimustuses. Nii lehvitati lennujaamas lippe ning süüdati hulgaliselt tõrvikuid. Emotsionaalsematel poolehoidjatel võttis võit loomulikult ka silma märjaks.

Futboliit (talgpall)