Katalaanid viis juba 19. minutil juhtima keskkaitsja Jeremy Mathieu, kes Lionel Messi teravast tsenderdusest palli peaga väravasse suunas.

Real ei suutnud mitmel korral hiilgavaid momente ära kasutada, kuni lõpuks Cristiano Ronaldo 31. minutil Reali vasturünnaku realiseeris ja seisu viigistas. Vaid hetk varem oli Neymar seejuures teisel pool väljakut jätnud suurepärase võimaluse kasutamata.

Kui avapoolajal jagus mõlemal meeskonnal häid võimalusi, siis teist 45-minutilist perioodi domineeris täielikult juba Barcelona. 56. minutil õnnestus Luis Suarezil Dani Alvezi supersööt realiseerida ja viia Barcelona 2:1 juhtima.

Kuigi Barcelonal oli viimasel veerandtunnil rohkelt suurepäraseid momente, paistsid nii Neymar kui Messi silma liiga iseka käitumisega - otsustav sööt jäi tihti andmata või tuli liiga hilja. Luis Enrique hoolealuste õnneks piisas seekord ka kahest väravast, et mäng võita.

Mängu oli Barcelona kodustaadionil Camp Noul jälgimas 98 000 pealtvaatajat, mis on hooaja rekord.

Barcelonal on nüüd koos 68 ja Realil 64 punkti. Valencia on 60 punktiga kolmas ja Madridi Atletico 59 punktiga neljas.