VIDEO | Sergei Zenjovi mullune tiimikaaslane hullutab Itaalia jalgpalliüldsust

 (1)
VIDEO | Sergei Zenjovi mullune tiimikaaslane hullutab Itaalia jalgpalliüldsust
Krzysztof PiatekFoto: Simone Arveda, AP/Scanpix

Veel eelmisel aastal Poola kõrgliiga keskmikus Krakowi Cracovias koos Eesti koondislase Sergei Zenjoviga pallinud poolakas Krzysztof Piatek on Itaalia jalgpallisõprade suud oma hooaja algusega ammuli jätnud: esimese seitsme mänguga on ta löönud uue koduklubi Genoa eest lausa 12 väravat!

Eelmisel hooajal sai Piatek Poola liigas üheksanda koha saanud Cracovia eest 36 mänguga kirja 21 väravat, aga mitte keegi ei osanud ennustada, et ta Itaalia liigasse nii hästi sisse sulab: 23-aastane poolakas on Genoa eest tänaseks pidanud seitse kohtumist ning löönud kokku ei rohkem ega vähem kui 12 väravat!

Koguni neli tükki neist tuli karikasarjas peetud debüütmängus, aga ka Serie A-s on ta näidanud fantastilist minekut ning kuue mänguga võrku sahistanud kaheksa korda. Jala on ta valgeks saanud igas kohtumises - värav iga 50 mänguminuti kohta!

Eile õhtul aitas ta väravaga Genoa 2:1 võidule Frosinone üle ning tegi sellega ühtlasi ka Serie A ajalugu: esimese kuue mänguga pole ükski mängija varem Serie A-s kaheksa tabamuseni jõudnud. Alla jäävad isegi sellised legendid nagu Andrei Ševtšenko (7 Milani eest) ja Brasiilia Ronaldo (5 Interi eest)!

Futboliit (talgpall)