VIDEO | Omapärane pressikonverents Prantsusmaal: mängijale ei esitatud ühtegi küsimust, ajakirjanikud lugesid ette hoopis manifesti


Nädalavahetusel Prantsusmaa kõrgliigas toimunud Lyon - Caeni kohtumise eelne pressikonverents oli üks kummalisemaid, mida viimasel ajal nähtud.

Lyoni poolkaitsja Lucas Tousart sammus pressikonverentsiruumi, kus talle vaatasid alustuseks vastu vaid tühjad toolid ja paar telekaamerat. Peagi valgus saali ka käputäis reportereid, kellest üks luges mängijale ette manifesti: "Tingituna [Lyoni tegevdirektori] Jean-Michel Aulasi pahatahtlikust ja väärast sõnavõtust Twitteris, otsustasid kõik mängu kajastavad meediaväljaanded protestiks enne pühapäevast mängu vaikida. Meil on kahju. See pole ilmselgelt suunatud sinu ega klubi töötajate vastu. Täname mõistva suhtumise eest!"

Tüli tekkis Aulase Twitteri postitusest, kus ta kritiseeris ajakirjanikke, kes tema arvates põhjendamatult Lyoni mängijaid ja juhtkonda pärast Euroopa liiga kohtumist Moskva CSKA-ga tümitasid. Aulas väitis, et klubi sõidutas reportereid Moskva lennukis esimeses klassis ning selle žesti valguses tunduvat suleseppade kriitika eriti karm.

Futboliit (talgpall)