Samal ajal, kui maailma meedia tähelepanu keskendus mõne päeva eest Arsenalist üle tulnud van Persie debüüdile, kerkis kohtumise staariks Evertoni keskväljamees Marouane Fellaini. Belgia koondislane valmistas pidevalt ManU poolkaitsjatele ja kaitsjatele peavalu ning 57. minutil lõi ka kohtumise ainsa värava.

Van Persie pääses vahetusmängijate pingilt väljakule 68. minutil, ent ühtegi lööki väravale kirja ei saanud.

ManU-l ei õnnestunud liigahooaega võiduga alustada esmakordselt pärast 2008. aastat. Evertoni jaoks seevastu oli tegemist esimese võiduga hooaja avamängus viimase viie hooaja jooksul.

Manchester Unitedi jaoks tegi kaotuse kindlasti valusamaks teadmine, et eeldatavad põhikonkurendid meistritiitlile olid pühapäeval hooaega punktikadudeta alustanud - Manchester City alistas kodus Southamptoni 3:2, Chelsea võõrsil Wigani 2:0.