VIDEO | Kohalikud talumehed piirasid Klavani meeskonna sisse ning ei lubanud jalgpallureid lennuki peale

 (2)
Piimapakid Estonia puiesteel
Piima tänavatele valamist on nähtud ka Eestis.Foto: Andres Putting

Ragnar Klavani koduklubi Cagliari mängumehed sattusid täna kummalise stseeni keskele, kui alustasid klubi baasist teekonda lennujaama, et sõita enne homset kohtumist AC Milaniga Milanosse - jalgpallurid piirati umbes sajakonna kohaliku talumehe poolt sisse, kes protestisid madalate piimahindade vastu.

Tegu oli osaga kogu Sardiinia saarte talumeeste suurest protestiaktsioonist - mujal on näiteks piima teede peale kallatud ning maanteid suurte veoautodega ära blokeeritud.

Protestijaid tuli laiali ajama politsei, talumehed nõudsid aga, et nad saaksid mängijate, treenerite ja klubi esindajatega rääkida - nõuti isegi seda, et klubi üldse Milanosse ei sõidaks ning mängu selle asemel ära jätaks.

Lõpuks kehastus lepitajaks klubi tegevjuht Mario Passetti, kelle läbirääkimiste tulemusena pääsesid mängijad lennujaama - farmerid soostusid pärast seda, kui said filmida, kuidas mitmed juhtmängijad eesotsas Nicolo Barella, Alessandro Deiola ja Joao Pedroga talumeeste vastu solidaarsust üles näitasid ning koos nendega piimapütte ümber lükkasid.

Ragnar Klavan peab teadupoolest vigastuspausi.

Futboliit (talgpall)