VIDEO | Kas "salaagent" viis Milano Interi Serie A viimases voorus Meistrite liigasse?


VIDEO | Kas "salaagent" viis Milano Interi Serie A viimases voorus Meistrite liigasse?
Stefan de VrijFoto: Fabrizio Corradetti, LaPresse/Scanpix

Eile peeti viimane voor Itaalia jalgpalli Serie A-s ning otse loomulikult ei jäänud puudu ka vastuolulistest sündmustest: keskses kohtumises mängisid Milano Inter ja Rooma Lazio neljanda koha ehk viimase Meistrite liiga pileti peale.

Mängu eel kolme punktiga ees olnud Laziole piisas kodus viigist, Inter vajas võõrsil kindlasti võitu. Selle nad ka said - dramaatiline 3:2 viis Interi uueks hooajaks Meistrite liigasse, Lazio peab piirduma Euroopa liigaga.

Palju kõneainet pakkus mängus Lazio hollandlasest keskkaitsja Stefan de Vrij, kes põhjustas Interi kasuks penalti - nimelt on de Vrijl uueks hooajaks leping just nimelt Interiga, mistõttu kahtlustasid Lazio fännid, et ta ei andnud endast mängus päris kõike.

Serie A järjekordse tiitli oli juba enne viimast vooru kindlustanud Juventus, teise koha sai Napoli, kelle kogutud 91 punktist oleks mõnel tavapärasel aastal piisanud tiitlivõiduks. Selle asemel püstitas Napoli oma punktisaagiga rekordi - mitte kunagi varem pole teise koha saanud meeskond nii suurt saldot kogunud.

Pronksmedalid sai kaela Meistrite liigas poolfinaali jõudnud AS Roma.

Futboliit (talgpall)