Kataloonia suurklubi alistas võõrsil, väga raskeks kujunenud kohtumises Sevilla 3:2. Avapoolaja järel tundus, asi vähe lihtsam kui lõpuks välja kukkus.

Juba 5. minutil kasvatas Lionel Messi liigahooaja väravatearve 32 peale, viies Barca 1:0 ette. 28. minutil duubeldas eduseisu Bojan Krkic. Seisuga 2:0 poolaeg lõppeski.

Teise poolaja keskel, täpsemalt 62. minutil, lõi 3:0 Pedro Rodriguez ja tundus, et vajalikud kolm punkti on sellega kindlustatud. Alates 56. minutist vähemuses mänginud Sevilla, aga ei mõelnudki alla anda. 69. ja 71. minuti Frederic Kanoute ning Luis Fabiano väravatest oli seis ühtäkki väga "libe" 2:3.

Barcelona õnneks rohkem väravaid ei löödud. Võitluslik ja närviline mäng, kus jagati kokku 10 kollast ning üks punane kaart andis ikkagi võidu Barca´le.

Madridi Real alistas samal ajal koduväljakul Bilbao Athletic´u 5:1. Ka selles kohtumises ei tulnud midagi lihtsalt. Veel 72. minutil oli mänguseis 1:1, ehkki alates 20. minutist mängisid külalised vähemuses.

Väravatesadu läks lahti alles kohtumise lõpus kui Real lõi 16-minutiga neli kolli.