Sociedadi kangelaseks tõusis 18-aastane Mikel Oyarzabal, kes koksas peaga väravaks Xabi Prieto tsenderduse. Barcelona ei suutnud ülejäänud 85 minutiga vastust leida. Luis Suarez jäi kohtumisest eemale mängukeelu tõttu.

Barcelona on Real Sociedadi koduväljakul võiduta alates 2007. aasta maist ehk seitse kohtumist. Lionel Messi klubi- ja koondisekarjääri 500. värav jäi seega veel ootele. Kõige parem võimalus selleks tekkis viis minutit enne mängu lõppu lähilöögist, kuid Geronimo Rulli suutis oma tõrjetega argentiinlase kuival hoida.

Messi on nüüd pärast 2011. aasta maikuud esimest korda neljas mängus järjest väravata jäänud.

Kuus mängu enne hooaja lõppu juhib Barcelona Madridi Atletico ees vaid kolme ja Reali ees nelja punktiga. Real sai eile 4:0 võidu Eibari üle, Atletico oli 3:1 parem Espanyolist.