VIDEO | Ekspert avaldas põhjuse, miks Leicester City omaniku helikopter alla kukkus

 (12)
Endine Leicesteri mängija Paul Gallagher  avaldasb hukkunutele austust
Endine Leicesteri mängija Paul Gallagher avaldasb hukkunutele austustFoto: Aaron Chown, PA Wire/PA Images/Scanpix

Laupäeva õhtul raputas jalgpallimaailma suur tragöödia, kui Inglismaa kõrgliigaklubi Leicester City omaniku Vichai Srivaddhanaprabha helikopter kukkus vaid mõned hetked pärast õhkutõusmist alla, plahvatas ja põles maani maha. Sky News avaldas täna video, kus lennuõnnetuste uurija Tony Cable selgitas, mis hirmsa õnnetuse eel kopteriga juhtus.

Eksperdi sõnul sai tragöödia alguse sellest, et helikopteri tagaosast paiskusid mõned detailid. Vaid paar sekundit hiljem kadus piloodil kopteri üle kontroll, see hakkas pöörlema kuni kukkus lõpuks staadioni kõrvale maha ja plahvatas.

"Ainus võimalus sellist pöörlemist vältida on mootor välja lülitada. Kuid see kopter kukkus alla väga traagiliselt - juhil selle üle kontrolli ei olnud," sõnas Cable. Tema kinnitusel sai probleem alguse kopteri sabatiivikust, mis lakkas töötamast.

Kohe pärast õnnetust oli ka endine kopteripiloot Jim Rowlands BBC-le antud usutluses sama väitnud. "Kui selle tiiviku üle kontroll kaob, on olukorda sisuliselt võimatu päästa," sõnas ta. "Kui sellise asja järel ellu jääda, peaks pigem tänama õnne kui oskuslikku tegutsemist."

Helikopteri pardal oli kokku viis inimest, kes kõik hukkusid. Lisaks Leicester City omanikule olid kopteris tema assistendid Nusara Suknamai ja Kaveporn Punpare ning pilootidest elukaaslased Eric Swaffer ja Izabela Lechowitz.

Futboliit (talgpall)