Kuna Barcelona kaotas esimese kohtumise 1:2, tähendas 3:0 võit, et kahe mängu kokkuvõttes pääseti edasi üldskooriga 4:2.

Barcelona pääses kohtumist 30. minutil Ousmane Dembele väravast juhtima. Kõigest üks minut hiljem suurendas 21-aastane prantslane kodumeeskonna eduseisu. 3:0 võidu kindlustas Barcelonale Lionel Messi tabamus 54. minutil.

Vaatamata võidule võib Barcelona edasipääs veerandfinaali olla ohus. Nimelt süüdistab Levante klubi Barcelonat esimese ringi kohtumises mängumehe kasutamises, kes ei oleks tohtinud väljakule pääseda.

Avakohtumises tegi Barcelona eest kaasa kaitsja Juan Brandariz, kes poleks Levante hinnangul tohtinud mängida, sest oli saanud Barcelona duubelmeeskonna viimases kohtumises kollase kaardi ning kandis mängukeeldu. Levante on lubanud Hispaania jalgpalliliidule kaebuse esitada. Barcelona sõnul võisid nad Brandarizi kasutada, sest novembris tehtud reeglimuudatuse järgi mängukeeld Copa del Reyle ei laienenud.