Skoori avas 15. minutil Bojan Krkic. Palli sai keskväljal Jeffren, kes söötis edasi Xavile. Barcelona mängujuht andis mõõdetud läbisöödu Bojanile, kes lõi palli kliinilise täpsusega Deportivo väravavahist Daniel Aranzubiast mööda, vahendab Eurosport.

Kui mängida oli jäänud 20 minutit kindlustas Barcelonale võidu Pedro suurepärane kauglöök keskjoonelt üle ebaõnnestunult palli puhtaks lüüa üritanud väravavahi pea.

Kolm minutit hiljem lõi Barça kolmanda värava kui Xavi nurgalöögist skooris vahetusest mängu tulnud Yaya Touré.

FC Barcelona võit tähendab seda, et Real Madrid peab neljapäeva õhtul kindlasti võitma Almeríat, et jõuda Barcelonast taas kolme punkti kaugusele.

Xerez säilitas õrnad lootused liigasse püsimajäämiseks, võites võõrsil Atléticot 2-1.