Carles Puyol lõi nurgalöögist tulnud palli väravasse juba neljandal mänguminutil. Real Sociedad viigistas vaid viis minutit hiljem, kui skoori tegi Chori Castro.

Kodumeeskond ei lasknud vastastel kaua väravat tähistada. Lionel Messi viis Barcelona 11. minutil 2:1 juhtima. Viis minutit hiljem suurendas sama mees edu juba kahele väravale.

Esimese poolaja lõpul, 41. minutil tegi Pedro seisuks 4:1. Ära tuleks märkida ka Tello ja Jordi Alba, kelle söötudest Barcelona mitmeid häid võimalusi tekitas.

Teise poolaja suursündmuseks kujunes pikast vigastuspausist taastunud David Villa väljakule naasmine 74. minutil. 60 000 pealtvaatajat kostitasid teda sooja aplausiga. Hispaanlane ei jätnud publikut omalt pooltki tänamata, lüües sümboolselt kuus minutit enne kohtumise lõppu mängu lõppseisuks 5:1. Väravat tähistades võttis Villa pealmise särgi ära ja näitas kaameratele pilti oma perest kirjaga "teieta oleks see võimatu".

Ühtlasi teenis Tito Vilanova Barcelona peatreenerina esimese võidu Hispaania meistriliigas.