Tegu oli Barcelona uue peatreeneri Tito Vilanova esimese El Clasicoga. Kohtumise kõik viis väravat sündisid teisel poolajal.

Ronaldo viis Reali küll 55. minutil juhtima, kuid minut hiljem viigistas seisu Pedro.

70. mänguminutil läks omakorda kohtumist juhtima Barcelona, kui penalti realiseeris Lionel Messi. 78. minutiks oli seis juba 3:1 kodumeeskonnale, väravalööjaks Xavi.

Barcelona hea esituse rikkus ära väravavaht Victor Valdes, kes hakkas oma karistusalas ebaõnnestunult triblama ja lasi Angel di Marial vahe ühele väravale vähendada.

Kindlasti tuleks ära mainida ka Andres Iniesta mäng, keda taaskord suurelt ja laialt statistikast ei leia, aga meeskonna mootorina jagas palju häid sööte ja harutas vastaste kaitse korduvalt lahti.

Ühtlasi jättis esimene mäng korduskohtumiseks Madridi Realile head šansid, kellel piisab 1:0 ja 2:1 võitudest, et superkarikas võita.