Venemaa peatreener süüdistas klubisid omakasus

 (5)
Guus Hiddink, Venemaa peatreener
AFP/Scanpix

Venemaa jalgpallikoondise peatreeneri Guus Hiddinki sõnul on tema meeskonna ettevalmistused käesoleva aasta EM-finaalturniiriks tõsiselt häiritud, sest Venemaa klubijuhtidele ei lähe tema ettevalmistuskavad korda.

Kuna Venemaa koondisel sel nädalal ametlikku maavõistlusmängu ei ole, ei tahtnud Moskva Spartaki treener Stanislav Tšertšesov oma klubi kesktormajat Roman Pavljušenkot ja ääreründajat Vladimir Bõstrovi Venemaa koondise treeninglaagrisse lubada, mis toimub hetkel Türgis.

“Kohe kui sai selgeks, et Venemaa rahvuskoondis pääses EM-finaalturniirile, esitasin kõigile Venemaa klubidele oma nägemuse ettevalmistuskavadest. Kõik klubid kiitsid selle heaks,” teatas Hiddink.

“Järsku muutsid aga mõned klubid oma arvamust. Minu arvates ei ole see aus. Neil peaks olema mingi austus rahvuskoondise vastu,” kurjustas hollandlane.

Alles pärast seda, kui Venemaa vutiliidu president Vitali Mutko oli Spartaki omaniku Leonid Feduni poole pöördunud, pääsesid Moskva klubi koondislased rahvusmeeskonna treeninglaagrisse.

Futboliit (talgpall)