Tõele au andes sai mulluse Vene viienda meeskonna vastu Amkar mängu käima alles siis, kui Konstantin Vassiljev oli juba välja vahetatud. 0:1 kaotusseis pöörati üheksa minutiga - ajavahemikul 77.-86. minutini - kaheväravaliseks võiduks.

Nii ongi Amkar, kes võitnud viimasest neljast mängust kolm, tõusnud liigatabelis jagama 30 punktiga viiendat kohta, seejuures esikohta jagavatel Peterburi Zeniidil ja Moskva Lokomotiivil on vaid kuus punkti enam. Medalikohast lahutab Permi meeskonda 3 punkti.

Sarnaselt Euroopa tippliigadele lõppeb teatavasti ka Venemaal nüüd hooaeg kevadel. Ent kõige külmematel kuudel on meie idanaabritel siiski talvevaheaeg.

Enne kolmekuulisele pausile siirdumist on jäänud mängida veel kaks vooru. Amkar kohtub võõrsil nii Kaasani Rubiini kui Moskva Dünamoga.

2008. ja 2009. aasta Vene meister Rubiin hoiab tabelis küll alles 10. kohta, kuid just nemad on Amkariga lasknud tänavu endale lüüa kõige vähem väravaid - Rubiin 14 ja Amkar 15.

Viimasest mängust Dünamoga on Permi meeskonnal aga head mälestused. Just Dan Petrescu meeskonnale lõi Vassiljev 14. voorus värava ning andis tabamuseni viinud söödu. Tasuks Amkari 2:1 võit. Mäng Dünamoga on oluline ka omavahelises konkurentsis, sest kui Rubiini edestab Amkar praeguseks juba 10 punktiga, siis Anžilt hooaja keskel mitmed põhitegijad ära ostnud moskvalased jäävad Vassiljevi meeskonnast maha vaid punktiga.

Sergei Pareiko koduklubi Nižni Novgorodi Volga asub tabelis 11. kohal. Eeloleval nädalavahetusel kohtutakse võõrsil Moskva Spartakiga, nädal hiljem kodus Samara Krõlja Sovetoviga.