Esimest korda sekkus mängu VAR 65. minutil, et peakohtunik saaks anda punase kaardi Schalke kaitsjale Matija Nastasicile, kes oli ohtlikult maha tõmmanud Wout Weghorsti.

Mõned minutid hiljem sai kohtunik taas instruktsioone videoruumist, kust öeldi, et ka Weghorstile endale tuleks vea eest Schalke ründajale Guido Burgstalerile anda punane kaart.

Weghorst jõudis juba platsilt lahkuda, kui kohtunikule jälle kõrva sosistati. Selgus, et viga ei olnud siiski punase vääriline. Piirduti kollasega ja hollandlane kutsuti väljakule tagasi.

Wolfsburg oli kohtumist juhtima läinud 33. minutil John Brooksi tabamusest. Kümne mehega Schalke viigistas 85. minutil penaltist, mille realiseeris Nabil Bentaleb. Neljandal üleminutil tõi Wolfsburgile 2:1 võidu Daniel Ginczek.