Van Gaal: olen siin ja fännidel tuleb sellega leppida

 (11)
Van Gaal: olen siin ja fännidel tuleb sellega leppida
Louis van GaalFoto: REUTERS/SCANPIX

Manchester United pole uue peatreeneri Louis van Gaali käe all ametlikes mängudes veel võiduarvet avanud, kuid teenekas hollandlane paanikaks põhjust ei näe.

Premier League'i kaotuse ja viigi kõrvale kirjutati eile häbistav 0:4 kaotus liigakarikasarjas kolmanda liiga klubile Milton Keynes Donsile.

"Ma ei ole šokeeritud, sest ma tean, mis võib juhtuda. Uut meeskonda ei ehita üles kuu ajaga. Ühtlasi tegi Milton Keynes väga hea ja agressiivse mängu ning neil oli väravate puhul natuke õnne," vahendab BBC Sport endise Barcelona ja Müncheni Bayerni lootsi sõnu.

"Treeneri jaoks on Premier League'i alustamine koduse kaotuse ja viigiga ning seejärel karikamängu kaotamine väga raske. Fännidel on raske ikka veel Louis van Gaali filosoofiasse uskuda, kuid teil tuleb seda siiski teha, sest ma olen siin ja olen siin selleks, et uut meeskonda üles ehitada. See protsess võtab aega."

Kui van Gaali eilne tulemus ei šokeerinud, siis MK Donsi peatreenerit Karl Robinsoni küll.

"Ma olen šokeeritud. Tean, et kõik kirjutavad nüüd Manchester Unitedist, aga see on mu arvates natuke ebaõiglane," sõnas Robinson klubi 10-aastase ajaloo suurima võidu järel.

"Tõtt öelda tundsin end teisel poolajal mugavalt. Tulime mängima sellist jalgpalli, mis meile meeldib."

Futboliit (talgpall)