Uus staar sündimas? Dortmund kaalub 15-aastase imelapse esindusmeeskonda edutamist

 (21)
Uus staar sündimas? Dortmund kaalub 15-aastase imelapse esindusmeeskonda edutamist
Youssoufa MoukokoTim Goode/EMPICS Sport/Scanpix

Saksamaa jalgpallihiiul Dortmundi Borussial on käsil põnevad ajad. Meeskonna liidrite sekka kuuluvad 19-aastased Erling Braut Haaland ja Jadon Sancho. Samal ajal on noorteakadeemias tegusid tegemas 15-aastane sakslane Youssoufa Moukoko.

Kamerunist pärit, aga Saksamaad esindav Moukoko on näidanud nooremates vanuseklassides uskumatut statistikat ning Dortmundi peatreener Lucien Favre kaalub poisile võimaluse andmist ka esindusmeeskonnas.

"Meil on plaan tema jaoks, aga ma ei saa täpselt öelda, millal ta meiega võib liituda," rääkis Favre. "Võib-olla märtsis, aga peame veel teatud asjadega ootama."

177 cm pikk ründaja Moukoko näitas võimast vormi juba mullu, kui lõi U17 vanuseklassis Bundesligas 28 mänguga 50 (!) väravat ja jagas kaaslastele üheksa resultatiivset söötu. Tänavu U19 Dortmundi meeskonna eest mängides on tal kõikide sarjade peale kokku 26 kohtumisega kirjas 35 tabamust ja 9 tulemuslikku söötu.

Moukokol on hea võimalus tõusta ühtlasi noorimaks mängijaks, kes Dortmundi esinduse eest mängu pääsenud. Praegune rekord kuulub sakslasele Nuri Sahinile, kes oli 2005. augustis Dortmundi särgis debüteerides 16 aastat, 11 kuud ja 1 päev vana.

Futboliit (talgpall)