USA-Hispaania poolfinaali avavärava lõi 26. minutil Jozy Altidore, kes mängib klubijalgpalli Hispaanias Villarreali meeskonnas. Altidore mängis Hispaania trahvikasti joonel end võitluses Carles Puyoliga löögile ja saatis palli Iker Casillase jaoks püüdmatult väravasse.

Teist poolaega domineeris küll ülekaalukalt Hispaania, kuid hoopis USA jõudis 73. minutil väravani, kui Clint Dempsey lõi väravaesisest saginast 2:0. Sellise tulemusega ka kohtumine lõppes.

Hispaania oli eelmised 15 mängu võitnud, lisaks olid nad püsinud 35 järjestikust kohtumist kaotuseta.

Neljapäeva õhtul on teises poolfinaalis vastamisi Brasiilia ja LAV. Finaal toimub pühapäeval. Karikaturniiri otsustavaid mänge näitab ka ETV2.