Külaliste avavärava lõi juba 3. minutil William Jose, kes realiseeris Casemiro tehtud vea järel teenitud 11 meetri karistuslöögi. Reali lootused mängu päästmiseks said tõsise tagasilöögi 61. minutil, kui Lucas Vazquez saadeti teise kollase kaardi tõttu platsilt minema. Lõppseisu vormistas kuus minutit enne normaalaja lõppu Ruben Pardo tabamus.

Real Sociedadi jaoks oli tegemist viimase 15 aasta esimese võiduga Santiago Bernabeul.

Üllatuskaotus jättis Reali 30 punktiga viiendaks. Neid edestavad liider Barcelona (40), Madridi Atletico (35), Sevilla (33) ja Alaves (31).

Sevilla ja Atletico tegid täna omavahel 1:1 viigi. Barcelona alistas hilisõhtuses mängus võõrsil Getafe 2:1, võitjate väravad lõid Lionel Messi ja Luis Suarez.

Kui Real peaks hooaja lõpetama väljaspool esinelikut ega suuda tänavust Meistrite liigat võita, jäävad nad uuel hooajal Euroopa tugevaimast klubisarjast eemale.