UEFA juhised Euroopa suurtele liigadele: kui mängudega juunis ei jätkata, võite eurokohad välja mängida play-off'is


UEFA juhised Euroopa suurtele liigadele: kui mängudega juunis ei jätkata, võite eurokohad välja mängida play-off'is
Foto: REUTERS/SCANPIX

UEFA täitevkomitee koostas täna Euroopa suurtematele liigadele juhised koroonaviiruse tõttu pooleli jäänud hooaegade lõpetamiseks.

Euroopa jalgpalliliit tahab, et Inglise, Itaalia, Saksa, Hispaania ja Prantsusmaa liigad saaksid uuesti hoo sisse juunis ja lõppeksid hiljemalt 3. augustil. Kui juunis pole võimalik mängudega jätkata, soovitab UEFA lõppkohtade ja eurosarjadesse pääsejate selgitamiseks kasutusele võtta play-off formaat.

UEFA lubab hooajad enneaegselt lõpetada vaid juhul, kui vastavas riigis ei tohi suvi läbi spordivõistlusi pidada või kui hooaja jätkamine seab ohtu liiga või klubide finantsilise stabiilsuse.

Veel on UEFA pakkunud liigadele välja, et kui klubidel on praeguseks peetud erinev arv mänge, võivad nad hooajad lõppenuks kuulutada ja tabelid lukku lüüa keskmiste punktisaakide (punktid mängu kohta) põhjal.

Selline stsenaarium muudaks pisut Premier League'i tabelit, kus viimasele Euroopa liiga kohale tõuseks muidu seitsmendat kohta hoidev Sheffield United. Saksamaa Bundesligat see nii väga ei mõjutaks, sest tabeli ülemise otsa klubid on juba võrdselt mänge pidanud. Punktide ümber arvestamine keskmise järgi ei muudaks ka Itaalia Serie A üldjärjestust.

Teisipäeval tegi UEFA plaani Meistrite liiga hooaja lõpetamiseks. Plaani kohaselt alustatakse pooleli jäänud kaheksandikfinaalidega 7. augustil ning finaal toimuks Istanbulis 29. augustil. See nõuaks, et mängud toimuksid iga kolme päeva tagant.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)