U-19 koondis jätkab valmistumist EM-valikturniiriks


Noor eesti jalgpallur Henrik Ojamaa, kes õpib ja treenib Inglismaal Derby County akadeemias
Päevaleht/Pressifoto
Koondise peatreener Frank Bernhardt teatas 28 mängijat, kelle hulgast ta valib need 18, kellega minnakse vastu EM-valikturnirile, teatas EJL-i pressiteenistus.

1990. aastal sündinud noormeeste hulgas on ka kaks 1991. aastal sündinud mängijat — SC Realis palliv Marek Kaljumäe ja Inglismaa klubi Derby County noorteakadeemiasse kuuluv Henrik Ojamaa (pildil).

“Ojamaa mängis suvisel Balti turniiril U-21 ja U-19 koondise koosseisus, vahepeal peetud kaheks sõprusmänguks Gruusiaga ei kutsunud ma Ojamaad Tallinnasse, ütlesin talle juba pärast Balti turniiri, et kohtume sügisel EM-valikturniiril,” rääkis Bernhardt.

“Ta kuulub minu valikusse ning saab Inglismaal regulaarselt heal tasemel mängukogemust, seega andsin võimaluse heal rahvusvahelisel tasemel kohtumisi saada Eesti liiga mängijatele, sest neil on taolisi mänge väga vaja ja nii saan ma kandidaatide hulgast paremini valiku teha.”

Ojamaa on koondisesse kutsutud nii 23. septembril Saksamaal toimuvaks viimaseks kontrollmänguks kui ka 1. oktoobril algavaks EM-valikturniiri ettevalmistavaks treeninglaagriks, märkis peatreener.

Eesti Jalgpalli Liit saatis käesoleva aasta aprillis Derby Countyle kirja, kus palus Ojamaa lasta koondise juurde nii U-21 Balti turniiriks mai lõpus kui ka 5.-10. oktoobrini Tallinnas peetavaks EM-valikturniiriks (koos 1. oktoobril algava treeninglaagriga).


U-19 koondiste EM-valikturniir Tallinnas:

05.10.2008: Eesti — Horvaatia
07.10.2008: Eesti — Belgia
10.10.2008: Eesti — Kasahstan

U-19 koondise koosseis (EM-valikturniiriks valitakse 18 mängijat),

väravavahid:

Jüris Sahkur – Rakvere FC Flora

Mait Toom – Tartu JK Maag Tammeka

Kaspar Kohler – Tartu JK Maag Tammeka

Steven Karp – Tallinna FC Flora

Kaitsjad:

Kaspar Kaldoja – Tallinna FC Flora

Meelis Peitre – Valga FC Warrior

Aleksei Jahhimovitš – JK Sillamäe Kalev

Andrei Veis – Tallinna FC Flora

Mikk Reintam – Valga FC Warrior

Ricard Vald – Valga FC Warrior

Julius Stokas – Nõmme JK Kalju

Artjom Artjunin – Tallinna FC Levadia

Martin Haljak – Tartu JK Maag Tammeka

Marek Kaljumäe – SC Real

Poolkaitsjad:

Sander Sinilaid – Tallinna FC Flora

Igor Subbotin – Tallinna FC Levadia

Aleks Mones – Tallinna FC Levadia

Martin Tšegodajev – Nõmme JK Kalju

Maksim Paponov – Tallinna FC TVMK

Deniss Jõgiste – Lasnamäe FC Ajax

Sami Sander Kivi – Nõmme JK Kalju

Ründajad:

Henrik Ojamaa – Derby County (ENG)

Henri Anier – Tallinna FC Flora

Ander Paabut – Pärnu JK Vaprus

Albert Prosa – Tartu JK Maag Tammeka

Rauno Alliku – Pärnu JK Vaprus

Siim Tenno – Tartu JK Maag Tammeka

Joonas Ljaš – Rakvere FC Flora

Futboliit (talgpall)