Tippklubi on hädas: FC Barcelona palus mängijatel palgakärpega nõustuda

 (13)
Quique Setien ja Josep Maria Bartomeu
Quique Setien ja Josep Maria BartomeuFoto: Emilio Morenatti, AP/Scanpix

FC Barcelona jalgpalliklubi pöördus oma mängijate poole palvega, et nad nõustuks palgakärpega.

Kuna kõik jalgpallimängud on Hispaanias koroonaviiruse leviku tõkestamiseks peatatud, on raskustesse sattunud ka sealsed tippklubid.

Barcelona juhtkond pidas videokonverentsi vahendusel kriisikoosoleku, kus arutati kulude kokkuhoidmise võimalusi, kirjutab La Vanguardia. Arutelul osalesid klubi president Josep Maria Bartomeu, tegevjuht Òscar Grau ning neli asepresidenti.

Kuna Barcelona 2019/20 hooaja eelarvest moodustavad mängijate palgad koguni 61% ehk 507 miljonit eurot, tuleb klubil asuda kärpima ka palgafondi. Sellega seoses on president juba pöördunud mängijate poole ning palunud, et nad oleks nõus palga vähendamisega. Ühtegi otsust pole tänase päeva seisuga veel tehtud.

Hooaja katkestamise hetkel juhtis Barcelona Hispaania meistriliigat 58 punktiga. Kahe punkti kaugusel on Madridi Real ja juba 11 silma kaugusel Sevilla. Hetkeseisuga jääks La Ligas mängida veel 11 vooru.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)