Täna toimub Eesti — Iisrael EM-valikmäng

 (79)
Eesti jalgpallifännid A. Le Coq Arenal
Postimees/Scanpix

Publikul palutakse staadionile tulla juba varakult, et vältida järjekordi sissepääsude juures, ning jälgida piletil märgitud infot pääslate kohta. Staadioni väravad avatakse 2 tundi enne kohtumise algust, teatas EJLi pressiteenistus.

Liiklusummikute vältimiseks on publikul soovitatav tulla A. Le Coq Arenale ühistranspordiga.

Mängu vaatama tulles ei tohi kaasa võtta endale ja teistele ohtlikke ja teravaid esemeid. Suuremad kotid on soovitav koju jätta, sest nende kontroll viidab palju aega. Foto- ja videokaamera võib mängule kaasa võtta ning salvestuste tegemine isiklikuks kasutamiseks on lubatud.

Et osal staadionist pole katust ning laupäeva õhtul võib sadada vihma, palutakse inimestel igaks juhuks kaasa võtta vihmakeep. Vihmavarju staadionil kasutada ei lubata, kuna see võib segada teisi pealtvaatajaid.

Alkoholi ei ole lubatud staadionile kaasa võtta ning kuna tegemist on rahvusvahelise kohtumisega, siis ei müüda alkohoolseid jooke ka staadionil. Samuti ei lubata purjus või agressiivselt käituvatel inimestel teisi pealtvaatajaid segada.

Staadionile saabudes tuleb läbida turvakontroll, milleks on tarvis varuda aega ja kannatust, kuid mis on pealtvaatajate turvalisuse huvides vältimatu. Turvakontrolli kiiremaks läbimiseks on soovitav pilet varakult välja otsida ja seda näidata kõigile turvatöötajatele, kes seda küsivad.

Inimestel palutakse vaadata piletile kirjutatud infot selle kohta, millisest väravast piletiomanik sisse pääseb, sest staadionile on võimalik siseneda vaid piletil märgitud värava kaudu — seda kontrollitakse elektrooniliselt. Pealtvaatajaid lubatakse ainult piletil märgitud sektorisse.

Eesti Jalgpalli Liit tuletab meelde, et staadionile ei lubata isikuid, kellel on kaasas külm- ja tulirelvi või teisi teistele ja endale ohtlikke esemeid, pürotehnilisi vahendeid, alkoholi, narkootilisi ja psühhotroopseid aineid, klaas- ja plekktaarat, trillervilesid ja lipuvardaid (v.a turvatöötaja või korraldajate poolt ohutuks tunnistatuid) või olematute riikide sümboolikat, alkoholijoobes ja/või narkootiliste ja psühhotroopsete ainete mõju all olevaid isikuid ning rassilist, religioosset, rahvuslikku, etnilist ja soolist diskrimineerimist loosungitega või muul moel väljendavaid isikuid.

Vastavalt jalgpallivõistluste ja muude spordiürituste pealtvaatajate vägivalda ja muid korrarikkumisi käsitlevale Euroopa konventsioonile ning UEFA Ohutuse ja Turvalisuse juhendile ei aktsepteeri mängu korraldaja, Eesti Jalgpalli Liit, piletitega kauplemist. Nõude täitmist kontrollivad politsei ja turvatöötajad.

Eesti Jalgpalli Liit soovib kõigile meeldivaid vutielamusi ning rõhutab, et kõik eelpool mainitu on pealtvaatajate ja mängu parema korraldamise huvides.

Futboliit (talgpall)