Taanis hakatakse katsetama uudset moodust jalgpalli vaatamiseks

 (3)
FC Midtjylland.
FC Midtjylland.Foto: SCANPIX DENMARK, Reuters/Scanpix

Taanis valmistutakse vaikselt jalgpallihooaja jätkumiseks. Kui mängudega jätkatakse, siis tehakse seda loomulikult tühjade tribüünide ees. Taani kõrgliigasse kuuluv FC Midtjylland soovib fännidele pakkuda võimalust, kus kohtumistele saaks üsna lähedalt kaasa elada 10 000 fänni.

Midtjylland on välja tulnud ideega, mille järgi paigtatakse MCH Arena nime kandvale staadionile suured ekraanid. Ekraanid vaatavad aga väljaku kõrval asuvate parkimisplatside poole. Parkimisplatsidele saavad koha sisse võtta koguni 2000 autot. Kui iga autoga tuleb areeni kõrvale viis inimest, siis saakski justkui kokku 10 000 pealtvaatajat.

Lisaks tahetakse läbi autoraadiote suunata fännidele ka teleülekannete kommentaarid. „Sellest saaks nö drive-in jalgpall. Niimoodi saaksime kogukonnale midagi tagasi anda,“ sõnas klubi turundusjuht Preben Rokkjaer kohalikule meediale. „Meie eesmärgiks on alati olnud parima mänguelamuse pakkumine. Koroonaviirus seda ei muuda.“

Midtjylland hoiab parasjagu Taani kõrgliigas esikoha, teisel positsioonil paiknev FC Kopenhaagen jääb neist maha 12 punktiga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)