Sevilla läks finaali juhtima 18. minutil Adriano Correia väravast, Espanyol viigistas kümme minutit hiljem Albert Riera tabamusest.

Espanyoli olukord muutus väga raskeks 67. minutil, mil teise kollase kaardi teenis Moises Hurtado ja jätkati vähemuses. Normaalajal Sevilla surve veel vilja ei kandnud, kuigi võimalusi oli nii Aleksander Keržakovil, Javi Navarrol kui Freddie Kanoutel. Normaalaeg lõppes 1:1.

Lisaajal viis Kanoute Sevilla juhtima ja tundus, et tiitlikaitsjad on võidu taganud. Viis minutit enne lisaaja lõppu seadis aga Domingos Jonatas jalule 2:2 viigi ja võitja saatus otsustati penaltiseerias.

Sevilla kangelaseks tõusis 11 meetri karistuslöökidel nende väravavaht Andres Palop, kes tõrjus Luis Garcia, Jonatasi ja Marc Torrejoni penaltid. 3:1 penaltiseeria võit tähendas, et Sevilla oli korranud Madridi Reali saavutust, kes suutis 1986. aastal esimese meeskonnana kaitsta UEFA Cupi võitu.