Saksamaal nakatus koroonaviirusesse esimene profijalgpallur


Saksamaal nakatus koroonaviirusesse esimene profijalgpallur
Jalgpall. Pilt on illustratiivne.Foto: Kretel Kuusk

Saksamaa tugevuselt teises jalgpalliliigas mängivast Timo Hubersist sai riigi esimene profijalgpallur, kelle koroonaviiruse test osutus positiivseks.

Hannoveri klubis leiba teeniv 23-aastane Hubers pandi karantiini, lisaks alustati teiste mängijate ja võistkonna personali testimist, kirjutas Daily Mail.

"Timo käitus selles olukorras eeskujulikult. Ta teatas, et viibis laupäeval ühel üritusel, kus oli ka üks koroonaviirusesse nakatunud inimene ja lasi ennast testida. Tal pole sümptomeid esinenud, aga test näitas, et Timo on koroonaviirusesse nakatunud," ütles Hannoveri spordidirektor Gerhard Zuber.

Ta lisas, et praeguste andmete kohaselt pole Hubersil tiimikaaslastega viimastel päevadel kontakte olnud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)