Saksamaal läks olukord kehvemaks: Bundesliga taasalustamine sattus ohtu


Bundesliga liidri Müncheni Bayerni mängumehed sel nädalal ühistreeningul.
Bundesliga liidri Müncheni Bayerni mängumehed sel nädalal ühistreeningul.Foto: LakoPress via www.imago-images.de, imago images/Lackovic/Scanpix

Juba mõnda aega on räägitud, et Saksamaa jalgpallimeistrivõistlused võiksid koroonaviirusest tingitud pausi järel naasta 9. mail. Saksamaal hakati juba eelmisel nädalal liikumispiiranguid lõdvendama, kuid seejärel on nakatumiste arv taas tõusuteel.

The Times kirjutab, et Saksamaa kantsler Angela Merkel võib nüüd varasemad piirangud tagasi tuua. Piirangute lõdvendamise tingimustes hakati avama poode, koole ning kirkuid. Nüüd on tulemuseks nakatumiste arvu suurenemine.

Saksamaa valitsus koguneb taas neljapäeval, et arutada, kuidas praeguses olukorras tegutseda. Bundesliga klubid on nüüd mures, et mängude kalender võidakse taas ringi teha.

Bundesliga klubid on praeguseks treeninud juba paar nädalat ning nii on loodetud, et mängudega saab jätkata 9. mail. Vastavat infot on seni kinnitanud ka mitmete liidumaade juhid. Samal ajal kardetakse, et lõpuks tuleb hooaeg ikkagi enneaegselt lõpetada. Nii on juba juhtunud Belgias, Hollandis ja Prantsusmaal.

Saksamaa ajalehe Bild andmetel võidakse liigahooaja jätkumist ühe nädala võrra edasi lükata ehk kohtumistega saaks sellisel juhul alustada 16. mail.

Saksamaal on praegu registreeritud 160 000 viirusesse nakatumise juhtumit ning 6314 surmajuhtumit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)