Saksamaa jalgpallur on imestunud, kui ükskõikselt Venemaal koroonaviirusse suhtutakse

 (104)
Benedikt Höwedes
Benedikt HöwedesFoto: Juergen Schwarz via www.imago-images.de/Scanpix

Venemaal Moskva Lokomotivi jalgpalliklubis mängiv sakslasest keskkaitsja Benedikt Höwedes avaldas nördimust, kui ükskõikselt Venemaal koroonaviirusega võitlusse on suhtutud.

"Siin on kõik nagu tavaliselt. Kohvikud on inimesi täis, metrood ja tänavad samuti," teatas Höwedes neljapäeval portaalis t-online.de.

Veel eelmisel pühapäeval mängis Lokomotiv võõrsil matši Rostoviga ning seda täismaja ees. Kui Moskvas ja Peterburis olid selleks ajaks enam kui 5000 inimesega rahvakogunemised keelatud, siis Rostovis see veel ei kehtinud.

"Selle mängu atmosfäär oli päris hirmutav: staadion oli rahvast täis. Alates eilsest (kolmapäevast - toim.) on vähemalt Venemaa liiga peatatud kuni 10. aprillini. Kuid treeningud jätkuvad hetkeseisuga. Hullumeelsus!" kirjeldas Höwedes olukorda.

Veel teisipäeva õhtuse seisuga oli Venemaal tuvastatud vaid 114 koroonasse nakatunud inimest.

"Saksamaal oli mõni nädal tagasi olukord veel sama kaootiline ning halvasti juhitud nagu Venemaal praegu. Ka Saksamaal ei mõelnud inimesed kaks nädalat tagasi koju jäämisele," lisas 2014. aastal Saksamaa koondisega maailmameistriks tulnud Höwedes.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)