Rumeenias väljakule sülitavad jalgpallurid riskivad 12-mängulise keeluga


Rumeenias väljakule sülitavad jalgpallurid riskivad 12-mängulise keeluga
Foto: AFP/SCANPIX

Rumeenia jalgpalliliit loodab kohaliku meistriliiga uuesti käima lükata 13. juunist, kuid ootab veel valitsuse lõplikku kinnitust.

Et näidata, kui tõsiselt Rumeenia vutijuhid koroonaviirust võtavad, on valitsusele esitatud dokumendis välja toodud, et väljakule sülitamise või nina nuuskamise eest karistatakse mängijaid kuue- kuni 12-mängulise keelu ja rahatrahviga.

Ühtlasi peavad mängijad selliste intsidentide korral sama varustusega koju minema, mis neil mängu ajal seljas oli.

Soojendusel peavad Rumeenia kõrgliiga mängijad hoidma kahemeetrisi vahesid ning enne avavilet tuleb põhimängijad ja vahetusmehed teineteisest eraldi hoida.

Kui valitsus hooaja jätkamiseks loa annab, toimuvad Rumeenia kõrgliiga mängud ilma pealtvaatajateta ning staadionile lubatakse kõige rohkem 150 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)