9-kordne Euroopa meister Real jäi Walter Pandiani kübaratriki järel koduväljakul 1:3 kaotusseisu, kuid teise poolaja kolm väravat kindlustasid Madridi suurklubile kolm võidupunkti.

Teise poolaja alguses lõid värava Raul ja vahetusest sekkunud Jose Antonio Reyes, viigistades seisu 3:3-le.

Espanyol, kes mängib kolmapäeval UEFA karikasarja finaalis Glasgows Sevillaga, oli väga lähedal viigipunktile, kuid 89. minutil lõi Gonzalo Higuain Reali 4:3 võiduvärava.

Realil on nüüd 66 punkti, mis annab tänu paremale väravate vahele liidrikoha. Barcelonal, kes ei suutnud pühapäeval võita tabeli lõppu kuuluvat Real Betisi, on samuti 66 punkti. Ronaldinho avapoolaja penaltile vastas viimasel minutil Betisi poolel Rafael Sobis ja mäng lõppes 1:1.

Sevilla, kes võitis laupäeval kodus 2:1 Recreativo Huelva, jääb Realist ja Barcelonast maha kahe punktiga. Neljandal kohal paiknev Valencia kaotab liidritele nelja punktiga. Hooaja lõpuni jääb veel neli vooru.