Real Madridi noore staari eduloo taust: Eestis sündinud treener ja Rafael Nadal

 (1)
Spain Soccer Champions League
Marco Asensio pärast väravat Müncheni BayernileFoto: Daniel Ochoa de Olza, AP

Real Madridi Meistrite liiga veerandfinaalist edasi vedanud 21-aastase poolkaitsja Marco Asensio eduloos on oma roll mängida kahel huvitaval mehel: tennisistil Rafael Nadalil ning Eestis sündinud Valeri Karpinil.

Baleaari saarelt Mallorcalt pärit Asensio võlus pealtvaatajaid oma triblinguoskuse ning väravalöömisega juba väga noorelt - koguni sedavõrd palju, et samuti Mallorcalt pärit tenniselegend ja suur Real Madridi fänn Rafael Nadal helistas oma sõbrale, klubi presidendile Florentino Perezile ning ütles talle, et ta peaks toona 17-aastase Asensio võimalikult kiiresti endale hankima.

Nadali kõnest oli lõpuks ka kasu - 2014. aasta novembris jõudsid Real ja Asensio toonane koduklubi Mallorca üleminekus kokkuleppele ning mees sõlmis suurklubiga kuueaastase lepingu.

Veel enne seda võis Asensio tänada Narvast pärit venelast Valeri Karpinit: just Karpin oli see Mallorca peatreener, kes julges verinoore mängumehe meeskonnas algrivistusse kinnitada ning talle julgelt mänguaega anda.

Praeguseks on Asensio lisaks Reali esindusmeeskonnale välja jõudnud ka Hispaania A-koondisesse, kus on kirja saanud kaks kohtumist.

Futboliit (talgpall)