Ragnar Klavani tööandja kärpis mängijate palku, Oliver Jürgensi koduklubi pallurid loobusid üldse töötasust


AS Roma mängijad loobusid nelja kuu töötasust.
AS Roma mängijad loobusid nelja kuu töötasust.Foto: RICCARDO ANTIMIANI, EPA/Scanpix

Praegu tuleb igapäevaselt uudiseid, et jalgpallimaailmas kärbitakse mängijate palku. Itaalia kõrgliigas on seni kõige rohkem tähelepanu saanud Torino Juventus, kes suutis mängijate palkade kärpimisega säästa koguni 90 miljonit eurot.

Nüüd kirjutab The Guardian, et ka Parma ning Cagliari mängijad on samuti leppinud palkade vähendamisega. Cagliari ridadesse kuulub teatavasti pikaaegne Eesti koondise kapten Ragnar Klavan.

Eriti suure panuse klubi tulevikku andsid nüüd AS Roma jalgpallurid. Roma on koroonaviiruse tõttu sattunud majanduslikult üsna keerulisse seisu ning nüüd teatas klubi kapten Edin Džeko, et kõik klubi profimängijad loobusid palgast täielikult. Kõik mängijad loobusid märtsi, aprilli, mai ja juuni palkadest. Ühtlasi aitavad mängijad tasuda sundpuhkusele saadetud klubi teiste töötajate töötasusid. Vastavat uudist kinnitas ka AS Roma peatreener Paulo Fonseca.

„Me räägime klubi sees alati meie suurest ühtsusest. Mängijad ja treenerid loobusid täielikult oma palkadest. See tõestab, et oleme kogu selles olukorras koos,“ rääkis klubi tegevjuht Guido Fienga.

AS Roma hingekirjas on praegu teatavasti Eesti noorjalgpallur Oliver Jürgens, kes kuulub klubi hingekirja laenulepingu alusel juuni lõpuni.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)